Biskupizna
Pod koniec 2020 roku Fundacja Muzyka Zakorzeniona wydała płytę z muzyka ludową Biskupizny. Na płycie zagrali i zaśpiewali członkowie Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i okolic.
Pod koniec 2020 roku Fundacja Muzyka Zakorzeniona wydała płytę z muzyka ludową Biskupizny. Na płycie zagrali i zaśpiewali członkowie Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i okolic.
Na płycie znalazły się najstarsze nagrania z Orawy, dokonane podczas ogólnopolskiej Akcji Zbierania Folkloru Muzycznego w 1952 roku w Piekielniku i w 1953 roku w Lipnicy Wielkiej (ale też z Lipnicy Małej, Zubrzycy Górnej i Dolnej). Nagrania te obejmują najstarsze pokolenie depozytariuszy ludowych tradycji, pamiętających, a nierzadko też śpiewających, grających w niegdysiejszym stylu.
Książeczka z płytą CD z tradycyjnymi zabawami, tańcami i piosenkami z Wielkopolski.
Na płycie „Od wschodu słońca… Tradycje muzyczne na Dolnym Śląsku” znalazły się pieśni i tańce nagrywane podczas badań terenowych prowadzonych przez członków zespołu Fundacji Ważka w okresie od maja do listopada 2014 r.
Tradycje muzyczne polski środkowej. Nagrania dokumentacyjne kapel, skrzypków i śpiewaków ludowych w latach 2003-2007 z terenu woj. łódzkiego.
Po wielu latach starań ukazuje się wreszcie po raz pierwszy niewydany dotąd zbiór „Pienińskie nuty” – pieśni pienińskie regionu Szczawnicy zebrane, spisane, a także napisane („na kolanie wyzdajane”) przez Michała Słowika-Dzwona.
Zespół Osławianie powstał we wsi Mokre w 1972 roku. W swoim repertuarze posiada przede wszystkim pieśni i melodie łemkowskie, bojkowskie oraz ukraińskie.
Jedna z najbardziej znanych kapel województwa podkarpackiego. Założyciel i liderem jest skrzypek Władysław Pogoda z Kolbuszowej.
Zespół Łemkowyna powstał w 1969 roku, siedzibą zespołu jest miejscowość Bielanka w Beskidzie Niskim koło Gorlic, a założycielem Jarosław Trochanowski.
Gać to miejscowość o bogatych tradycjach muzycznych. Historia Kapeli Gacoki sięga roku 1908. Nagrania, w których uczestniczyło sześciu muzykantów i dwójka śpiewaków, zrealizowane zostały w grudniu 1996 r. w Polskim Radiu Rzeszów.
Kapela Graboszczanie z miejscowości Grabownica (podkarpackie) powstała w 1964 roku.. Ten album został nagrany w Polskim Radiu Rzeszów w 1996 roku
Ukazało się kolejne świetne wydawnictwo Zbiorów Fonograficznych IS PAN. Najstarsze zapisy dźwiękowe bodaj najpiękniejszego polskiego śpiewu – śpiewu kurpiowskiego.
Nagrano w piękną noc sierpniową w 1985 roku we wsi Bielanka koło Szymborku, w domu państwa Trochanowskich, przez ekipę w
Label: Polskie Nagrania Muza – SX 177 Format: Vinyl, 12″ Rok: 1981
Label: Polskie Nagrania Muza – SX 1716 Format: Vinyl, 12″ Rok: 1981
Płyta “Tam na hori czereszeńka” prezentuje pieśni i muzykę zarejestrowane przez prof. Romana Reinfussa w trakcie badań terenowych na Łemkowszczyźnie.
A1 –Kapela Ludowa W Bachórzu Marsz Weselny A2 –Kapela Ludowa W Bachórzu Polka Bednarz A3 –Kapela Ludowa W Piątkowej Zalecał
Label: Polskie Nagrania Muza – SXL 0683 Seria: Polska Muzyka Ludowa Format: Vinyl, LP, Album
Z końcem grudnia 2012 roku ukazała się płyta pt. „Na rozstajnych drogach” poświęcona suce biłgorajskiej oraz muzyce tradycyjnej okolic Janowa Lubelskiego.
Zespół Pieśni i Tańca “Łemkowyna”, Zespół Pieśni i Tańca “Osławiany”, Kapela bojkowska “Susidojky” Nagrania dokonano w dniach 25-26 kwietnia 1986
Zajawka
Strona A Zespół Muzyki Ludowej “Harnasie” Z Poronina Repertuar: śpiewki i nuty Sabałowe, wierchowe, ozwodne, krzesane, drobne, baciarskie, zielona, pytackie.
Zajawka
Regionalny Zespół Spółdzielczości Pracy LACHY w Nowym Sączu Label: Polskie Nagrania Muza – SX 1032 Seria: Polski Folklor Muzyczny, vol.2 Format: Vinyl,