Fotografie

Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej

Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej

Działalność powstałego w 1965 roku łukowskiego ośrodka rzeźbiarskiego jest fenomenem w skali kraju, wypracowując swój własny, niepowtarzalny i charakterystyczny styl. Cechami charakterystycznymi łukowskiej rzeźby są: prostota formy a zaraem jej swoboda ekspresji, bogactwo kolorystyczne i ekspresja.

Przegląd Twórczości Ludowej w Krasnymstawie

Przegląd Twórczości Ludowej w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury corocznie organizuje „Przeglądu Twórczości Ludowej”, który w 2019 roku odbył się 23 października w Sali Konferencyjnej KDK. Na program wydarzenia złożyły się: rozstrzygnięcie Konkursu na Sztukę Ludową, rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego im. Sabiny Derkaczewskiej „Snuje się nitka życia przez świat”, otwarcie wystawy. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Jarzębina.

Konkurs na Tkaninę dwuosnowową 2019

Konkurs na Tkaninę dwuosnowową 2019

XXVII Konkurs na tkaninę dwuosnowową podsumowano 15 października 2019 roku w Izbie Tkactwa Dwuosnowego w Janowie. To najstarszy etnograficzny konkurs na Podlasiu. Ma na celu zachowanie i promocję tradycji tkackich ośrodka janowskiego, upowszechnianie wartości artystycznych, edukacja kulturalna, a także promocja sztuki i rękodzieła ludowego jako lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Dzień Twórcy Ludowego w Gdańsku

Dzień Twórcy Ludowego w Gdańsku

1 wrzesnia 2019 roku w Gdańsku odbył się Dzień Twórcy Ludowego. To okazja do zaprezentowania twórczości artystów ludowych z regionu Pomorza.

Jarmark Wdzydzki 2019

Jarmark Wdzydzki 2019

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna. Organizowana na terenie Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich od 1973 r. odbyła się już po raz 46. w trzecią niedzielę lipca.