Województwo Wielkopolskie - wszystkie wydarzenia

Wielkopolski potańc

Wielkopolski potańc

Wielkopolski Potańc w Kopaszewie! 22 czerwca, w piękny letni wieczór spotykamy się w starej drewnianej stodole, by przy dźwiękach ludowej muzyki bawić się do białego rana. Będzie grane, będzie śpiewane, będzie tańczone!

Festiwal Kultury „W stronę tradycji”

Festiwal Kultury „W stronę tradycji”

Prezentacje kapel ludowych, instrumentalistów, gawędziarzy, zespołów śpiewaczych i tanecznych, kiermasz sztuki ludowej i tradycyjnych potraw, warsztaty, wystawa oraz potańcówka „Oj, dana, dana…” składają się na ciekawy program Festiwalu Kultury „W stronę tradycji”. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.

Wiejski Klub Tańca – Zabawa Taneczna w Czempiszu

Wiejski Klub Tańca – Zabawa Taneczna w Czempiszu

Zapraszamy do remizy w Czempiszu na zabawę taneczną przy rdzennej muzyce mikroregionu dorzecza Prosny z udziałem lokalnych, okrzykniętych muzykantów oraz ich uczniów. Oberki, polki i owijoki odegrane zostaną w składach dawniejszych – charakterystycznych dla tego regionu (skrzypce, basy dwustrunowe, bębenek) i nowszych (skrzypce, harmonia/akordeon, baraban). Usłyszymy archaiczny i pełen energii repertuar, przy którym tańczyć będziemy na dechach miejscowej remizy.