XXX Konkurs Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra
PROGRAM Sobota, 06.11.2021 r. godz. 11.30 – 12.00 : przyjazd i rejestracja uczestników konkursu godz. 12.00 - 15.00 : przesłuchania
PROGRAM Sobota, 06.11.2021 r. godz. 11.30 – 12.00 : przyjazd i rejestracja uczestników konkursu godz. 12.00 - 15.00 : przesłuchania
Wielkopolski Potańc w Kopaszewie! 22 czerwca, w piękny letni wieczór spotykamy się w starej drewnianej stodole, by przy dźwiękach ludowej muzyki bawić się do białego rana. Będzie grane, będzie śpiewane, będzie tańczone!
Prezentacje kapel ludowych, instrumentalistów, gawędziarzy, zespołów śpiewaczych i tanecznych, kiermasz sztuki ludowej i tradycyjnych potraw, warsztaty, wystawa oraz potańcówka „Oj, dana, dana…” składają się na ciekawy program Festiwalu Kultury „W stronę tradycji”. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.
Tegoroczna propozycja Muzeum Okręgowym w Koninie to prezentacja wystaw czasowych oraz specjalnie przygotowane na tę noc wydarzenia.
Kapela Dudziarska MANUGI z Bukówiec Górny zaprasza na Potańcówke. Tym razem porywamy Poznań do tańca. Bawimy się do tradycyjnych i
Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział w Poznaniu oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do udziału w seminarium pt.: Na wsi i w małym mieście. Pamięci prof. zw. dr hab. Anny Szyfer.
Zapraszamy wszystkie osoby pracujące z dziećmi w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, świetlicach, teatrach i na scenie,a także rodziców, animatorów/ki, edukatorów/ki.
Fundacja PRO-IDEA oraz Stowarzyszenie Bukówczan MANU zapraszają na XXVII Konkurs Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków.
Wiwatowisko to wakacyjna szoła tradycji – tygodniowe spotkanie poświęcone nauce i poznawaniu kultury i tradycji biskupiańskich – które nieprzerwanie od XIII wieku są kultywowane w 13 miejscowościach południowo – wschodniej Wielkopolski, a charakterystycznym tańcem jest tu dynamiczny WIWAT.
Zapraszamy do remizy w Czempiszu na zabawę taneczną przy rdzennej muzyce mikroregionu dorzecza Prosny z udziałem lokalnych, okrzykniętych muzykantów oraz ich uczniów. Oberki, polki i owijoki odegrane zostaną w składach dawniejszych – charakterystycznych dla tego regionu (skrzypce, basy dwustrunowe, bębenek) i nowszych (skrzypce, harmonia/akordeon, baraban). Usłyszymy archaiczny i pełen energii repertuar, przy którym tańczyć będziemy na dechach miejscowej remizy.