Województwo Wielkopolskie - wszystkie wydarzenia

Premiera płyty w „Krainie kozła”

Premiera płyty w „Krainie kozła”

Kozioł biały to typ dud o XVI-wiecznych korzeniach, największy spośród polskich instrumentów dudowych. Obecnie gra na nim kilka pokoleń pasjonatów lokalnych tradycji zamieszkujących miasteczka i wsie po obu stronach rzeki Obry na pograniczu wielkopolsko-lubuskim. To właśni ich usłyszymy na płycie wydanej przez fundację Muzyka Zakorzeniona w 2022 roku, a podczas premiery będziecie mieli okazję usłyszeć ich na żywo!

Wielkopolski potańc

Wielkopolski potańc

Wielkopolski Potańc w Kopaszewie! 22 czerwca, w piękny letni wieczór spotykamy się w starej drewnianej stodole, by przy dźwiękach ludowej muzyki bawić się do białego rana. Będzie grane, będzie śpiewane, będzie tańczone!

Festiwal Kultury „W stronę tradycji”

Festiwal Kultury „W stronę tradycji”

Prezentacje kapel ludowych, instrumentalistów, gawędziarzy, zespołów śpiewaczych i tanecznych, kiermasz sztuki ludowej i tradycyjnych potraw, warsztaty, wystawa oraz potańcówka „Oj, dana, dana…” składają się na ciekawy program Festiwalu Kultury „W stronę tradycji”. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.