Województwo Lubelskie - wszystkie wydarzenia

Blacha Nie Marznie – Dwudniowy Karnawał na Roztoczu!

Blacha Nie Marznie – Dwudniowy Karnawał na Roztoczu!

Podczas dwóch wieczornych potańcówek na swoim terenie zagrają ostatnie z roztoczańskich dętych składów: Orkiestry Dęte z Goraja i Zdziłowic! Towarzyszyć im będzie Orkiestra Taneczna Bonanza grająca miejski repertuar z XX-lecia międzywojennego, a w samych Zdziłowicach – Kapela ze Zdziłowic i Kapela Butrynów grające muzykę z Roztocza. I na tym być może nie koniec!

Jesienna potańcówka

Jesienna potańcówka

W sobotę 16 listopada będzie okazja do tego, by posłuchać i potańczyć do melodii, które tradycyjnie otwierają każdą z zabaw podczas największego festiwalu tradycji i sztuki ludowej w Polsce – Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie!

Pleciemy! / We weave!

Pleciemy! / We weave!

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Pleciemy! / We weave! połączony z pokazem wyplatania. Na wystawie zobaczymy plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów, reusingu, zero waste, nowoczesnego rzemiosła i wartości pracy ludzkich rąk. Oprócz plansz, wyrobów, narzędzi i form, na wystawie będzie można zobaczyć także trzy stanowiska interakcyjne.

Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” 2019

Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” 2019

Od 29 listopada do 1 grudnia w Lublinie odbywać się będzie 29. edycja Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”. Wystąpią na nim najciekawsze zespoły międzywyrazowej sceny folkowej: Romengo (Węgry), Kalakan (Kraj Basków), Namgar (Buriacja), polsko – ukraińska Dagadana i jak zwykle Orkiestra św. Mikołaja – gospodarze festiwalu.