Województwo Lubelskie - wszystkie wydarzenia

Klub Festiwalowy – Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Klub Festiwalowy – Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu wraca Klub Festiwalowy w namiocie. W tym roku w programie m.in. Akademia Sztuki Ludowej czyli warsztaty rękodzielnicze dla dużych i małych, spotkania, warsztaty tańca, kameralne koncerty oraz oczywiście zabawa taneczna z udziałem festiwalowych kapel i zaproszonych gości.

Śpiewanki lubelskie

Śpiewanki lubelskie

„Śpiewanki lubelskie” to koncert kolęd w wykonaniu artystów ludowych i wokalistów z Lubelszczyzny, wielokrotnie nagradzanych w rozmaitych konkursach muzycznych. W repertuarze znajdą się zarówno znane wszystkim tytuły, takie jak „Z narodzenia Pana” czy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, jak również mniej znane kolędy i pastorałki ludowe w nowych, współczesnych aranżacjach z towarzyszeniem dziewięcioosobowego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pawła Odoszewskiego.

Nowe wydawnictwo Muzeum Wsi Lubelskie – promocja

Nowe wydawnictwo Muzeum Wsi Lubelskie – promocja

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą najnowszej publikacji Muzeum Wsi Lubelskiej pt. Wieś-dwór-miasteczko. Historia zapisuje – Muzeum Wsi Lubelskiej opowiada. Katalog będzie opowiadał o koegzystencji mieszkańców dawnych wsi, miasteczek i dworów ziemiańskich w okresie od schyłku XIX w. po ostatnie lata II Rzeczypospolitej.