Województwo Małopolskie - wszystkie wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal „Święto Dzieci Gór” 2019

Międzynarodowy Festiwal „Święto Dzieci Gór” 2019

Już po raz 27. Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprosiło pół tysiąca dzieci z całego świata, aby wzięły udział w jedynym w swoim rodzaju święcie – Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych – Święto Dzieci Gór. Wydarzenie rozpocznie się już 21 lipca i potrwa do 28 lipca. Wśród uczestników wydarzenie nie zabraknie polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych, które reprezentują różne grupy etniczne terenów podkarpackich oraz regionów górskich wszystkich kontynentów.

Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

W piątek 17 maja podczas tegorocznej Nocy Muzeów, która w Krakowie organizowana jest pod hasłem NATURA-lnie, Muzeum Etnograficzne zaprasza do skorzystania ze specjalnego programu zwiedzania wystawy stałej oraz udziału w innych, zorganizowanych z tej okazji, wydarzeniach. Przez cały czas trwania imprezy na wystawie stałej obecni będą kustosze, których opowieści uzupełnią treści zawarte na wystawie.

Nowy Sącz. Spotkanie dla miłośników słowa

Nowy Sącz. Spotkanie dla miłośników słowa

To spotkanie promujące dwa niezwykłe wydawnictwa: “Ilustrowany leksykon gwary i kultury podhalańskiej” autorstwa prof. Józefa Kąsia oraz “Nadpopradzka dawność – gwara i kultura górali z okolic Piwnicznej” autorstwa Wandy Łomnickiej-Dulak. Zapraszamy w piątek 5 kwietnia na godz. 18 do Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.