Województwo Małopolskie - wszystkie wydarzenia

Konkurs Rzeźby Babiogórskiej

Konkurs Rzeźby Babiogórskiej

Babiogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich artystów ludowych do udziału w tegorocznym konkursie im. Antoniego Mazura. To już trzecia odsłona tego konkursu rzeźby, po raz drugi w formie biennale towarzyszącego “Babiogórskiej Jesieni”.

Małopolskie Kapliczki 2020

Małopolskie Kapliczki 2020

Zawieszone na drzewach, postawione przy drogach i turystycznych szlakach zachwycają zarówno mieszkańców, jak i osoby odwiedzające Małopolskę – mowa oczywiście o kapliczkach, które na dobre wpisały się w krajobraz naszego regionu.

„Curko moja ogłoś to”

„Curko moja ogłoś to”

Urząd Gminy Podegrodzie oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na monodram Magdaleny Drab na motywach obrazów Marii Wnęk z kolekcji Bolesława i Liny Nawrockich oraz Leszka Macaka „Curko moja ogłoś to” – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk.

Skarby z Paszyna – dziedzictwo księdza Edwarda Nitki

Skarby z Paszyna – dziedzictwo księdza Edwarda Nitki

Galeria Sokół w Nowym Sączu zaprasza na wystawę sztuki ludowej, ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, która prezentuje wykonane przez paszyńskich twórców rzeźby z drewna i kamienia oraz obrazy malowane na szkle. Wybrane dzieła to swoista podróż, która rozpoczyna się w świecie boskim – sacrum, a potem ścieżka wiedzie do dobrze nam znanego świata ziemskiego – profanum. Wystawa potrwa od piątku 11 października do niedzieli 3 listopada.