Województwo Małopolskie - wszystkie wydarzenia

„Curko moja ogłoś to”

„Curko moja ogłoś to”

Urząd Gminy Podegrodzie oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na monodram Magdaleny Drab na motywach obrazów Marii Wnęk z kolekcji Bolesława i Liny Nawrockich oraz Leszka Macaka „Curko moja ogłoś to” – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk.

Skarby z Paszyna – dziedzictwo księdza Edwarda Nitki

Skarby z Paszyna – dziedzictwo księdza Edwarda Nitki

Galeria Sokół w Nowym Sączu zaprasza na wystawę sztuki ludowej, ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, która prezentuje wykonane przez paszyńskich twórców rzeźby z drewna i kamienia oraz obrazy malowane na szkle. Wybrane dzieła to swoista podróż, która rozpoczyna się w świecie boskim – sacrum, a potem ścieżka wiedzie do dobrze nam znanego świata ziemskiego – profanum. Wystawa potrwa od piątku 11 października do niedzieli 3 listopada.

Międzynarodowy Festiwal „Święto Dzieci Gór” 2019

Międzynarodowy Festiwal „Święto Dzieci Gór” 2019

Już po raz 27. Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprosiło pół tysiąca dzieci z całego świata, aby wzięły udział w jedynym w swoim rodzaju święcie – Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych – Święto Dzieci Gór. Wydarzenie rozpocznie się już 21 lipca i potrwa do 28 lipca. Wśród uczestników wydarzenie nie zabraknie polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych, które reprezentują różne grupy etniczne terenów podkarpackich oraz regionów górskich wszystkich kontynentów.