Województwo Łódzkie - wszystkie wydarzenia

Promocja płyty „Wolniej” Kapeli Jana Szymańskiego

Promocja płyty „Wolniej” Kapeli Jana Szymańskiego

W ostatni wieczór karnawału, w Piwnicy Muzeum w Łowiczu Jan Szymański ze swoją kapelą porwie do tańca niejednym oberkiem. Łódzki Dom Kultury zapraszamy na promocję dwupłytowego wydawnictwa, dokumentującego muzykę łowicką, wybrzmiewającą w unikatowym stylu gry tego wybitnego skrzypka ludowego od niemal sześćdziesięciu lat. Razem z Janem Szymańskim w obecnym składzie kapeli na bębnie ze stalką zagra Tadeusz Baczyński, a na harmonii trzyrzędowej – Jeremi Kowalski.

Warsztaty Sztuki Ludowej

Warsztaty Sztuki Ludowej

Od czerwca do września w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00 w skansenie przy Muzeum w Łowiczu odbędą się warsztaty sztuki i rękodzieła ludowego, podczas których można nauczyć się m.in. wycinankarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, rzeźbiarstwa, plastyki obrzędowej i bibułkarstwa.

I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

We wrześniu zorganizowany zostanie konkurs skierowany do osób wykonujących papierowe wycinanki tradycyjne oraz wycinanki inspirowane tradycją regionów etnograficznych i miejscowości z obszaru województwa łódzkiego, w szczególności regionów: łowickiego, rawskiego, opoczyńskiego, sieradzkiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, okolic Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.