Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Świąteczny kiermasz i warsztaty ludowe

15.12.19

Szukasz unikatowych prezentów na święta? Kup lub stwórz własne upominki podczas świątecznego kiermaszu sztuki ludowej połączonego z warsztatami tradycyjnych ozdób choinkowych.

Łódzki Dom Kultury zaprasza na coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła, który już na stałe wpisał się w przedświąteczny kalendarz łódzkich spotkań i imprez kulturalnych.

Podczas kiermaszu zaproszeni twórcy – z terenu województwa łódzkiego, reprezentujący sztukę i rękodzieło ludowe – oferują do sprzedaży niepowtarzalne prace: rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki i karty, kwiaty z bibuły, wyroby z wikliny i ceramiczne, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki, tradycyjne drewniane zabawki i inne.

W sprzedaży będą również świąteczne karty pocztowe z motywami sztuki ludowej – doskonała alternatywa dla oferty komercyjnej. Kiermaszowi towarzyszą Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych. Pod okiem twórców ludowych będzie można wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe, z bibuły, papieru i słomy oraz przygotować kartę świąteczną. Wstęp na warsztaty kosztuje 5 zł za godzinę. Organizator zapewnia materiały i opiekę merytoryczną.

Zapraszamy w godzinach 10 –17

Szczegóły

Data:
15.12.19
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Łódzki Dom Kultury
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Łódź, Łódzkie 90-113 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia