Województwo Podlaskie - wszystkie wydarzenia

Skrzydlaci sąsiedzi

Skrzydlaci sąsiedzi

Skrzydlaci sąsiedzi – wyjątkowo miłe towarzystwo. Żeby je sobie zapewnić, wystarczy umieścić w pobliżu własnego mieszkania budkę lęgową. Skąd ją wziąć? Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza w niedzielę, 1 marca o godz. 12.00, na warsztaty budowania ptasich domków. Przydadzą się jeszcze w tym roku.

Do (ręko) dzieła!

Do (ręko) dzieła!

Można będzie własnoręcznie utkać zakładkę do książki, bransoletkę albo podstawkę pod kubek, namalować ludowy wzór na płóciennej torbie – w pierwszą niedzielę października, w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej będzie twórczo, barwnie i ludowo. Tematem, wyjątkowo urozmaiconych warsztatów, będą tkactwo i etnodizajn. Początek Rodzinnej Niedzieli w Skansenie – 6 października w samo południe.

Smaki Podlasia 2019

Smaki Podlasia 2019

Smakami Podlasia można będzie się w tym roku delektować w niedzielę, 14 lipca od godziny 11.00 do 17.00 . Oczywiście w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Tym razem tematem przewodnim będzie mleko. W programie między innymi pokazy wyrobu masła i sera oraz konkurs na najlepszy sernik. Do wygrania – 1000 zł.

Noc Muzeów – Tajemnice Modrzewiowego Dworu

Noc Muzeów – Tajemnice Modrzewiowego Dworu

Jakie tajemnice kryje dwustuletni dwór z Bobry Wielkiej? Jeśli ktoś chce je zbadać, powinien wybrać się 18 maja do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej i spędzić tam wieczór. Termin nie jest przypadkowy. 18 maja to dzień, w którym instytucje kultury w całej Europie organizują u siebie Noc Muzeów. Modrzewiowy dwór będzie czekał na zwiedzających od godz. 19.00 do 22.00.