Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

1.09.1930.09.19

I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego to przedsięwzięcie integrujące i aktywizujące profesjonalistów – twórców, artystów, muzealników i odbiorców sztuki ludowej.

Projekt, który zakłada zorganizowanie konkursu, wystawy pokonkursowej oraz sesji międzymuzealnej otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

Triennale w założeniu odbywające się co 3 lata będzie narzędziem do ochrony i upowszechniania zanikającego zjawiska jakim jest wycinankarstwo. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa łódzkiego.

We wrześniu zorganizowany zostanie konkurs skierowany do osób wykonujących papierowe wycinanki tradycyjne oraz wycinanki inspirowane tradycją regionów etnograficznych i miejscowości z obszaru województwa łódzkiego, w szczególności regionów: łowickiego, rawskiego, opoczyńskiego, sieradzkiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, okolic Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Prace należy dostarczyć na adres Muzeum w Łowiczu: Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem: I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego w terminie od 1 września do 30 września 2019 r.

Głównym organizatorem triennale jest Muzeum w Łowiczu. Partnerami projektu są Łódzki Dom Kultury, Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz muzea: Muzeum Regionalne w  Brzezinach, Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Regulamin konkursu I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

Szczegóły

Początek:
1.09.19
Koniec:
30.09.19
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Muzeum w Łowiczu
Telefon:
(46) 837 39 28
Adres e-mail:
sekretariat@muzeumlowicz.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum w Łowiczu
Stary Rynek 5/7
Łowicz, Łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
(46) 837 39 28
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia