Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Finał pierwszego Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

30.11.19

30 listopada 2019 r. w Muzeum w Łowiczu odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej i podsumowanie projektu Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego.

W ramach projektu zorganizowano sesję międzymuzealną i konkurs. Zwieńczeniem projektu jest wystawa, na której zostaną zaprezentowane wybrane prace wszystkich twórców biorących udział w konkursie.

Jury konkursowe oceniające prace z zadowoleniem odnotowało dużą liczbę uczestników (43 osoby) oraz wysoki poziom artystyczny i merytoryczny zgłoszonych wycinanek.

„Mamy nadzieję, że Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego na stałe wpisze się kalendarz wydarzeń kulturalnych i będzie w przyszłości kontynuowane. Przyjęta formuła projektu pozwala bowiem poznać aktualną kondycję i zmiany zachodzące w sferze wycinanki ludowej, zapewnia podtrzymywanie regionalnych tradycji, integruje różnorodne środowiska i wzbudza zainteresowanie historią małych ojczyzn” – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez organizatorów.

Celem projektu realizowanego przez Muzeum w Łowiczu w 2019 roku była integracja i aktywizacja
profesjonalistów – twórców, artystów, muzealników i odbiorców sztuki ludowej. Do współpracy w realizacji projektu udało się pozyskać licznych partnerów. Byli nimi: Łódzki Dom Kultury, Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło, Muzeum Regionalne w Brzezinach, Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Patronem medialnym został portal KulturaLudowa.pl

Projekt mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

W imieniu organizatorów zapraszamy 30 listopada o godz. 15.00 do Muzeum w Łowiczu.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.muzeumlowicz.pl oraz na stronach partnerów.

plakat triennale podsumowanie krzywe

* Zdjęcie na górze: Fragment plakatu wydarzenia

Szczegóły

Data:
30.11.19
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Muzeum w Łowiczu
Telefon:
(46) 837 39 28
Adres e-mail:
sekretariat@muzeumlowicz.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum w Łowiczu
Stary Rynek 5/7
Łowicz, Łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
(46) 837 39 28
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia