Województwo Podlaskie - wszystkie wydarzenia

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Wyszkach oraz Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zapraszają na promocję książki „Katalog ręczników ludowych gminy Boćki, Brańsk, Rudka, Wyszki” powstałej w ramach realizowanego projektu badawczego „Spotkajmy się na ławeczce”.

Zaśpiewać na nowo. Koncert i potańcówka

Zaśpiewać na nowo. Koncert i potańcówka

Zaśpiewać na nowo czyli pieśń tradycyjna nadal żywa to wieczorne spotkanie ze śpiewem tradycyjnym i pieśnią ludową, stanowiące podsumowanie rocznej pracy Marcina Lićwinko i jego uczniów – Magdaleny Balewicz, Grzegorza Jurgucia i Dominika Bołtralika. Koncert/potańcówka odbędzie się w środę, 31 stycznia o godz. 18.00 w Zmianie Klimatu w Białymstoku.

Meandry – Szkoła Muzyki Tradycyjnej

Meandry – Szkoła Muzyki Tradycyjnej

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wraz z Towarzystwem Przyjaciół Skansenu w Koźlikach zapraszają na tydzień ze śpiewem i tańcem tradycyjnym. MEANDRY – Szkoła Muzyki Tradycyjnej to nowa inicjatywa WOAK, zorganizowana w związku z jubileuszem 60-lecia WOAK i w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie szeroko pojętą tradycją i szukaniem własnych korzeni.

Festiwal Kultury Tatarskiej

Festiwal Kultury Tatarskiej

Od kilku już lat Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (wcześniej jako Białostockie Muzeum Wsi) wspólnie ze Związkiem Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej jest organizatorem „Festiwalu Kultury Tatarskiej”. Celem tego dwudniowego wydarzenie jest przybliżenie jak najszerszemu gronu odbiorców kultury Tatarów polskich, grupy etnicznej zamieszkującej od XVII w. obszar znajdujący się w obecnych granicach województwa podlaskiego.