Województwo Podlaskie - wszystkie wydarzenia

13. Białoruski Festiwal Etnograficzny

13. Białoruski Festiwal Etnograficzny

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej serdecznie zaprasza na 13. Białoruski Festiwal Etnograficzny pn. „KULTURA NA SCHODACH MUZEUM”. Muzeum już od dwunastu lat wychodzi na plac z warsztatami etnograficznymi, na których wszyscy chętni mogą zapoznać się tradycyjnym rzemiosłem a także sami mogą spróbować swych sił, np. przy krosnach, za kołem garncarskim, przy wyplataniu ze słomy i wikliny, rzeźbienia w drewnie, a także spróbować potraw z ziemniaków, min. smażonych na bieżąco placków ziemniaczanych ,czy wyrobów mięsnych.

W kręgu tradycji – ceramika siwa

W kręgu tradycji – ceramika siwa

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Dom Kultury w Czarnej Białostockiej wspólnie zapraszają na otwarcie wystawy „W kręgu tradycji – ceramika siwa”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 4 listopada 2016 r., o godz. 18.00, w Galerii WOAK przy ul. Kilińskiego 8.

Jubileusz 70-lecia działalności artystycznej zespołu “Orlanie”

Jubileusz 70-lecia działalności artystycznej zespołu “Orlanie”

Zespół „Orlanie” z Orli 15 października 2016 r obchodzić będzie jubileusz 70-lecia zespołu. Zespół powstał w 1946 roku. Początkowo nosił nazwę „Mandolinistów – Śpiewaków z Orli” gdyż w zespole kilkunastu członków grało na wielu instrumentach strunowych – mandolinach, bałałajkach, bandżolkach, gitarach i harfie. Założycielem, kierownikiem i dyrygentem zespołu do roku 1963 był Radion Ogijewicz – psalmista orlańskiej cerkwi w latach 1929 – 1963.

Szansa na Oskara 2016 – Podlasie

Szansa na Oskara 2016 – Podlasie

Szansa na Oskara 2016 – Podlasie czyli konkurs na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek ze wsi Dasze, Długołęka i Łosinka. Już po raz IV odbędzie się „Szansa na Oskara”! W tym roku po raz pierwszy konkurs ma trzy odsłony (Mazowsze, Podlasie i Lubelszczyzna). Podlaska edycja konkursu odbędzie się 14 października 2016 w Białymstoku.