Województwo Podlaskie - wszystkie wydarzenia

W kręgu tradycji – ceramika siwa

W kręgu tradycji – ceramika siwa

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Dom Kultury w Czarnej Białostockiej wspólnie zapraszają na otwarcie wystawy „W kręgu tradycji – ceramika siwa”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 4 listopada 2016 r., o godz. 18.00, w Galerii WOAK przy ul. Kilińskiego 8.

Jubileusz 70-lecia działalności artystycznej zespołu “Orlanie”

Jubileusz 70-lecia działalności artystycznej zespołu “Orlanie”

Zespół „Orlanie” z Orli 15 października 2016 r obchodzić będzie jubileusz 70-lecia zespołu. Zespół powstał w 1946 roku. Początkowo nosił nazwę „Mandolinistów – Śpiewaków z Orli” gdyż w zespole kilkunastu członków grało na wielu instrumentach strunowych – mandolinach, bałałajkach, bandżolkach, gitarach i harfie. Założycielem, kierownikiem i dyrygentem zespołu do roku 1963 był Radion Ogijewicz – psalmista orlańskiej cerkwi w latach 1929 – 1963.

Szansa na Oskara 2016 – Podlasie

Szansa na Oskara 2016 – Podlasie

Szansa na Oskara 2016 – Podlasie czyli konkurs na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek ze wsi Dasze, Długołęka i Łosinka. Już po raz IV odbędzie się „Szansa na Oskara”! W tym roku po raz pierwszy konkurs ma trzy odsłony (Mazowsze, Podlasie i Lubelszczyzna). Podlaska edycja konkursu odbędzie się 14 października 2016 w Białymstoku.

Pieśni ze wsi Dasze

Pieśni ze wsi Dasze

Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia zaprasza na warsztaty śpiewu, które poprowadzą Eudokia Markiewicz oraz Zofia Kirdylewicz ze wsi Dasze (gmina Kleszczele, woj. podlaskie). Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę (10-11 września 2016 r.) w Daszach.