Województwo Lubelskie - wszystkie wydarzenia

Skrzypce z serca Polski

Skrzypce z serca Polski

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza na pierwszy jesienny wieczór z muzyką tradycyjną. Usłyszymy muzykę z centralnej Polski, energiczną, żywiołową taką, że „same nogi rwą się do tańca”. Na Lubelskiej Scenie Tradycji zaprezentuje się Kapela Niwińskich oraz Maciej Żurek.

Bitwa o kulturę. Kolberg kontra disco polo

Bitwa o kulturę. Kolberg kontra disco polo

Nowa stara dobra ludowość. Folklor i cepelia. Polska młodzież śpiewa ludowe piosenki. Dlaczego przyznajemy się do naszych wiejskich korzeni już bez fałszywego wstydu i skrępowania? Co znajdujemy w dawnej i współczesnej muzyce i literaturze chłopskiej? Jak wygląda poczet ich nowych twórców?

Tabor Lubelski w Żółkiewce

Tabor Lubelski w Żółkiewce

Na przełomie lipca i sierpnia w Żółkiewce odbędzie się letnia szkoła tradycyjnej muzyki regionu lubelskiego. Bedzie to tydzień wypełniony warsztatami śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz koncertami i potańcówkami od rana! Podczas taboru będziemy pracować nad melodiami z Żółkiewki i okolicznych miejscowości: Bzowca, Radecznicy, Nielisza, Zarudzia czy Mokrego Lipia.

XII Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie

XII Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie

W tym roku Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie odbędą się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, niezmiennie w pracowni Adama Żelazko w Łążku Garncarskim k/Janowa Lubelskiego. Atrakcją tegorocznych Spotkań będą warsztaty malowania ceramiki, podczas których można będzie poznać zarówno motywy zdobnicze ceramiki łążeckiej, jak i motywy zdobnicze charakterystyczne dla innych ośrodków garncarskich.