Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: Dziedzictwo zamknięte w drewnie

31.10.19

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie “Jantar” zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. Trzeba stworzyć rzeźbę w drewnie inspirowaną dziedzictwem Warmii i Mazur i nadesłać ją do 31 października 2019 r.

W konkursie mogą wziąć udział osoby dorosłe i młodzież, prace konkursowe mogą nadsyłać również szkoły oraz placówki kulturalno-oświatowe. Podczas konkursu oceniane będą: nawiązania do dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur,  poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy oraz stopień trudności wykonania. Rzeźby konkursowe muszą być pracami własnymi, a każdy autor może zgłosić więcej niż jedną. Pracami konkursowymi mogą być rzeźby i płaskorzeźby wykonane w drewnie inspirowane regionalizmem Warmii i Mazur.

Nagrody w konkursie są rzeczowe. Autorzy prac wyróżnionych i nagrodzonych otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w listopadzie w CSE „Światowid” w Elblągu.

– Celem konkursu jest upowszechnianie wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. –  Pokazanie jego cech charakterystycznych, wyróżniających nas na tle innych regionów. 

Prace na konkurs należy nadsyłać do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu do 31 października 2019 r.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
z dopiskiem “Dziedzictwo zamknięte w drewnie”

Zgłaszane prace muszą być opisane: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres, numer telefonu i e-mail instytucji.

Informacji na temat konkursu udziela: Ewa Bednarska-Siwilewicz – tel. 55 611 20 85, e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są w załączeniu.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu “W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie “Jantar” wspólnie z CSE “Światowid” w Elblągu.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Szczegóły

Data:
31.10.19
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1
Elbląg, Warmińsko-Mazurskie 82-300 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia