Biblia Pauperum. Sztuka uBogich i wykluczonych
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie ul. Kredytowa 1, WarszawaWystawa wykorzystuje najwybitniejsze dzieła z kolekcji Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Jej narracja traktuje o chłopskiej interpretacji Biblii i ludowym pojmowaniu świata. Osnuta jest wokół biblijnych i apokryficznych wątków historii Zbawienia, obecnych w sztuce ludowej.
Cacka, rózgi, mazury… Wystawa prac Kazimiery Balcerzak
Galeria Sztuki Ludowej STL ul. Grodzka 14, LublinPrezentowana wystawa jest z jednej strony prezentacją dorobku artystycznego Kazimiery Balcerzak, z drugiej zaś formą popularyzacji mało znanych wycinanek sieradzkich, które należą do jednych z najstarszych typów wycinankarskich w Polsce.
Walc niebieski na 100- lecie urodzin cymbalisty Józefa Krupskiego
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie ul. Portowa 1, WęgorzewoWystawa prezentująca życie i twórczość cymbalisty wileńskiego, Józefa Krupskiego oraz jego uczniów - Andrzeja Zajko i Piotra Krupskiego.
Młyn harmonistów / wesela
Młyn Gostomia Gostomia 12, GostomiaMuzyka Odnaleziona, Andrzej i Małgorzata Bieńkowscy, Mateusz Niwiński, Stowarzyszenie Działań Lokalnych MŁYN oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gostomi zapraszają Szanownych Gości 8 lipca 2017 na wydarzenie HARMONISTÓW/WESELA. O 15:00 pokonanie wrót weselnych, otwarcie młyna. We młynie pokaz portretów ślubnych i fotografii weselnych, archiwalne filmy z wesel Andrzeja Bieńkowskiego oraz STÓŁ OPOWIEŚCI, na placu przed młynem ZABAWA NA DECHACH