Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXVI Konkurs Kapel i Śpiewaków Regionów Nadwiślańskich „Powiślaki”

8.06.19

W najbliższą sobotę 8 czerwca w maciejowickim parku rozpocznie się XXVI Konkurs Kapel i Śpiewaków Regionów Nadwiślańskich “Powiślaki”.

Od 1993 roku, zawsze w drugi weekend czerwca, na maciejowickim rynku zjawiają się znakomici śpiewacy i instrumentaliści, aby wziąć udział w tym, wyjątkowym  konkursie. Jego pomysłodawczynią, jest folklorystka, animatorka kultury i etnografka – Wanda Księżopolska. Wydarzenie ma charakter wyłącznie konkursowy, bez gwarnej, festynowej atmosfery. Bywalcy „Powiślaków” szczególnie cenią sobie kameralność przeglądu i wysoki poziom granej muzyki ludowej.

Podczas „Powiślaków” wysłuchać można uznanych artystów tradycyjnej muzyki ludowej i śpiewu. Co roku na maciejowickim rynku kilkudziesięciu artystów rywalizowało w czterech kategoriach: kapele ludowe, soliści śpiewacy, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze. W tym roku doszła kolejna kategoria: młodzi u źródeł. Nagrodą dla najlepszych są wręczane podczas wieczornej ceremonii mosiężne statuetki „Złotych Basów”. Specjalnym wyróżnieniem pozostaje zaś nominacja do udziału w ogólnopolskim festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Tradycyjnie wydarzenie organizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach.

Szczegóły

Data:
8.06.19
Wydarzenie kategorie:
,

Organizatorzy

Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach
Muzeum Regionalne w Siedlcach

Miejsce

Rynek w Maciejowicach
Maciejowice, Mazowieckie 08-480 Polska + Google Map