Ładowanie Wydarzenia

Niemiecki Festiwal Strojów Ludowych

17 maja19 maja

Niemiecki Festiwal Strojów Ludowych

Niemiecki Związek Strojów Ludowych zaprasza wszystkich interesujących się kulturą ludową oraz strojami regionalnymi na Niemiecki Festiwal Strojów Ludowych, tym razem na Łużyce. Organizatorzy spodziewają się około 2.500 uczestników w strojach.

Festiwal był organizowany jeszcze przed I-szą wojną światową, zaś jego odrodzenie we współczesności miało miejsce w 1994 r., kiedy to odbył się w mieście Wechmar, w Turyngii. Festiwal gromadzi co 3-5 lat wszystkich chętnych, pielęgnujących tradycje noszenia stroju ludowego, w innym niemieckim mieście.

Dla odwiedzających to ciekawe wydarzenie przygotowano nie tylko muzykę na żywo, czy przepyszne produkty regionalne, z których słynie Sprewald. Jednym z punktów kulminacyjnych Festiwalu jest uroczysta procesja wszystkich uczestników- widowisko dla oka i znak, że stroje ludowe nie przeszły jeszcze do historii.

Dodatkowo impreza to doskonała okazja, szczególnie na Łużycach, do zastanowienia się nad rolą i znaczeniem ludowego stroju serbołużyckiego w teraźniejszości.

Niemiecki Festiwal Strojów Ludowych (Deutsches Trachtenfest)
17-19 maj 2019 w Lübben (Spreewald) / Lubin (Blota)

Szczegóły

Start:
17 maja
Koniec:
19 maja
Kategorie:
,

Miejsce

Lübben (Spreewald) / Lubin (Blota)
Lübben (Spreewald) / Lubin (Blota), Brandenburgia 15907 Niemcy + Google Map