Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe pt. „Art brut w Polsce 2018 r. – obecność, osobowości, odkrycia”

5.06.18

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym pt. „Art brut w Polsce 2018 r. – obecność, osobowości, odkrycia”, które odbędzie się w dniu 5 czerwca 2018 r., w siedzibie Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

Wśród szeregu przedsięwzięć i imprez zaplanowanych w ramach obchodów „Roku Zagajewskiego” ważne miejsce zajmuje II Ogólnopolskie Sympozjum naukowe pt. „Art brut w Polsce 2018 r. – obecność, osobowości, odkrycia”, gdzie włocławski twórca będzie przedstawiony w kontekście dorobku innych przedstawicieli polskiego art brut.

Podczas sympozjum w centrum zainteresowania znajdować się będą  następujące zagadnienia:
– omówienie twórczości znanych i zaprezentowanie postaw oraz dokonań nowo odkrytych twórców z kręgu art brut,
– sprawozdanie z aktualnych wydarzeń promujących polskie art brut w kraju i za granicą,
– zaprezentowanie kierunków rozwoju kolekcji art brut w muzeach i zbiorach prywatnych.

Zamiarem organizatorów jest również wywołanie kolejnej dyskusji o art brut w Polsce oraz sformułowanie, w oparciu o przedstawiane  referaty, nowych kwestii badawczych. Sympozjum adresowane jest do wszystkich osób zajmujących się  badaniami naukowymi lub praktykującymi w zakresie tematycznym planowanego spotkania — pracowników muzeów, galerii, stowarzyszeń, arteterapeutów i kolekcjonerów. Oczekiwane są referaty o charakterze ogólnym i w kontekście wybranych przykładów. Każdy referent będzie miał do dyspozycji 20 minut na wystąpienie.

Planowana jest publikacja artykułów powstałych w oparciu o  referaty przedstawione podczas konferencji w Materiałach II Ogólnopolskiego Sympozjum „Art brut w Polsce 2018 r. — obecność, osobowości, odkrycia”.

Udział w  sympozjum jest bezpłatny, nie będą pobierane opłaty konferencyjne. Organizatorzy zapewniają czynnym uczestnikom (referentom) zwrot kosztów podróży i nocleg.

Propozycje referatów proszę przesyłać do dnia 15 marca 2018 r., wyłącznie drogą elektroniczną na adres: sztuka@muzeum.wloclawek.pl; kontakt tel. Krystyna Kotula 54 232 50 61; 883 374 666

* Zdjęcie główne: Wystawa prac Stanisława Zagajewskiego, fot. Archiwum MZKiD we Włocławku

Szczegóły

Data:
5.06.18
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Telefon:
(054) 232-36-25
Email:
sekretariatMZKiD@op.pl
Strona internetowa:
http://www.muzeum.wloclawek.pl

Miejsce

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
ul. Słowackiego 1A
Włocławek, Kujawsko-Pomorskie 87 – 800 Polska
+ Google Map
Telefon:
(54) 232-36-25
Strona internetowa:
http://beta.muzeum.wloclawek.pl