Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal „Moda na Folklor”

12.05.19

Festiwal Moda na folklor to nie tylko występy na scenie poszczególnych zespołów, które prezentują przygotowane przez siebie programy. Festiwal odbędzie się 12 maja 2019 w Ostrowi Mazowieckiej.

Wydarzenie rozpocznie się korowodem kultur spod Ratusza Miejskiego o godz. 15:00, od godziny 16:00 będą występy zespołów ludowych. O godz. 21:00 potańcówka z Kapelą Ciupaga.

To także korowód kultur, którego celem jest zespolenie i zharmonizowanie konkretnej zbiorowości społecznej – w tym przypadku kultur różnych regionów Polski. Stwarza warunki do aktywnego uczestnictwa w promowaniu, budowaniu i podtrzymywaniu tożsamości – narodowej i regionalnej, a także łączy ludzi i buduje wspólnoty. Uczestnicy korowodu poprzez zabawę mają możliwość poznania wartości ludowych danych regionów Polski. Potrzeba utożsamiania się z kulturą narodową, wspólna inicjatywa i dążenie do określonego celu powodują, że uczestnicy korowodu jednoczą się, pielęgnując tradycję i dziedzictwo narodowe.

Podczas trwania festiwalu, na specjalnie przygotowanym stoisku, można nauczyć się i wziąć udział w pleceniu wianków z kolorowych kwiatów. Festiwalowi Moda na folklor towarzyszy także zjazd food trucków. Każdy uczestnik i gość Festiwalu może skorzystać z ich oferty i spróbować serwowanych posiłków.

W tym roku na festiwalu gościć będą zespoły ludowe z zagranicy – Litwy i Serbii. Festiwal poprowadzi Janusz Koloc – konferansjer na sześciu edycjach góralskiego karnawału sabałowych bajań w Bukowinie Tatrzańskiej. Od siedmiu lat jest konferansjerem na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Prowadził również II Zlot Starych Traktorów na Mazowszu w Woli Rasztowskiej.

Festiwal Moda na Folklor, 12 maja 2019
Plac przy Stawie Miejskim
ul. Trębickiego, Ostrów Mazowiecka

Organizator Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Strona Festiwalu: www.modanafolklor.pl

Szczegóły

Data:
12.05.19
Wydarzenie kategorie:
, , ,

Organizator

Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej

Miejsce

Plac przy Stawie Miejskim
ul. Trębickiego
Ostrów Mazowiecka, Polska
+ Google Map