Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Boże Narodzenie w twórczości Rozalii i Józefa Szypułów

6.01.21

W Książnicy Beskidzkiej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia można obejrzeć wystawę prac Rozalii i Józefa Szypułów. Na ekspozycję składają się piękne, kolorowe szopki oraz scenki biblijne malowane na szkle.

Państwo Szypułowie to niezwykli artyści ludowi. Pani Rozalia malarstwem na szkle zajmuje się od 1975 roku, a od 1985 roku jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Od 25 lat eksponuje swoje prace na wystawach i bierze udział w konkursach, otrzymując wiele nagród oraz wyróżnień zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tematem jej prac są głównie góralskie obrzędy ludowe, życie codzienne oraz obyczaje, sceny biblijne, Madonny i kwiaty. Techniki kompozycji i kolorystyki nawiązują do tradycyjnego malarstwa ludowego na szkle. Rozalia Szypuła posiada własny warsztat twórczy, w którym prowadzi działalność edukacyjną, warsztaty oraz pokazy, by młodzież poznała tę ciekawą techniką oraz wzbogacała wiedzę o obrzędach beskidzkich.

Pan Józef jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych od 1988 roku. Rzeźbą pasjonował się od młodzieńczych lat. Tematem jego prac jest życie codzienne, wspomnienia z lat dzieciństwa spędzonego na wsi oraz tematyka sakralna. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Wrażliwość na tradycję stara się przekazać zarówno własnym dzieciom, jak i młodzieży szkolnej, organizując różne pokazy rękodzielnicze.

Wystawę można oglądać do 6 stycznia 2021 roku.

Szczegóły

Data:
6.01.21
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Książnica Beskidzka
Telefon:
33 822 82 21
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a
Bielsko-Biała, Sląskie 43-300 Polska
+ Google Map