Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śpiewanki lubelskie

6.02.21

„Śpiewanki lubelskie” to koncert kolęd w wykonaniu artystów ludowych i wokalistów z Lubelszczyzny, wielokrotnie nagradzanych w rozmaitych konkursach muzycznych. W repertuarze znajdą się zarówno znane wszystkim tytuły, takie jak „Z narodzenia Pana” czy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, jak również mniej znane kolędy i pastorałki ludowe w nowych, współczesnych aranżacjach z towarzyszeniem dziewięcioosobowego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pawła Odoszewskiego. Unikalnego brzmienia nadadzą koncertowi wykonania z zachowaniem języka gwary, a także wykorzystanie dawnych instrumentów ludowych, które rzadko dziś można usłyszeć na scenie – wymienić tu można choćby suki biłgorajskie.

Ideą koncertu jest spotkanie tradycji ze współczesnością, które przeplatając się w muzycznym dialogu „starego z nowym”, ukazują piękno tradycyjnych kolęd i pastorałek wywodzących się z różnych części naszego województwa. Kolędy życzące panieńskie, kawalerskie i gospodarskie, pastorałki i szczodrywki zostaną zaprezentowane przez najlepsze zespoły śpiewacze z Lubelszczyzny, wśród których znajdą się m.in. „Jarzębina”, „Majdaniacy”, czy też „Blinowianki”.

Wykonawcy: Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina”, Męski Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy”, Zespół Śpiewaczy „Blinowianki”, Zespół Śpiewaczy „Sokotuchy”, Daniela Mbas, Zdzisław Marczuk, Weronika Jędruszak, Marcelina Makówka, Alina Myszak, Alicja Dziurdziak, Klaudia Borejko, Jakub Talarek, Jakub Rogala, Martyna Styś, Janina Chmiel, Natalia Marczuk, Damian Szczepaniak, Natalia Kosmowska, Emilia Gryniuk, Krzysztof Butryn, Alicja Król, Karolina Maksim, Leszek Iwaniak, Maja Mazurek.

Koncert realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Beata Mazurek, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Szczegóły

Data:
6.02.21
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/723003438353505/

Organizatorzy

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Miejsce wydarzenia

Online
Online
Online, Online
+ Google Map
Telefon:
Online