Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXVII Posiady Gawędziarskie oraz XXIX Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych

17.11.1818.11.18

W sobotę i niedzielę (17 i 18 listopada) w Jeleśni i Milówce odbędą się XXVII Posiady Gawędziarskie oraz XXIX Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie autentycznej muzyki i twórczości ludowej, a także ożywianie i podtrzymywanie ludowego muzykowania i tradycji gawędziarstwa.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć na żywo najlepszych muzykantów i gawędziarzy z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz górali babiogórskich i kliszczackich, którzy zaprezentują archaiczne i współczesne góralskie melodie i gawędy.

Usłyszymy najstarszych ludowych artystów. Wśród nich gawędziarki: Zofię Sordyl z Korbielowa, Helenę Sobel z Wieprza , oraz skrzypka Władysława Byrtka i multiinstrumentalistę Antoniego Gluzę ze Szczyrku. Zaprezentują się również najmłodsi laureaci konkursów z poprzednich lat, m.in. kapele Fundacji Braci Golec z Jeleśni i Milówki i oraz kapela Mali Grojcowianie z Wieprza.

Najlepszych nagrodzonych muzykantów i gawędziarzy usłyszymy ponownie podczas koncertu laureatów, który odbędzie się w Domu Ludowym w Wieprzu 26 listopada (niedziela) o godz. 15.00.

Z kolei w niedzielę, 2 grudnia o godz. 15.00 wybrani laureaci zaprezentują się podczas Gali Gawędy i Muzyki Ludowej, która odbędzie się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej.

W programie:

17 listopada (sobota), godz. 10.00, Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni – konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych

18 listopada (sobota), godz. 12.30, Muzeum „Stara Chałupa” w Milówce – konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych

25 listopada (niedziela), godz. 15.00, Dom Ludowy w Wieprzu – koncert laureatów

2 grudnia (niedziela), godz. 15.00, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej – Gala Gawędy i Muzyki Ludowej – występ uczestników

Organizatorami imprezy są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki w Radziechowach-Wieprzu, Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni oraz Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji kultury.

Na wszystkie występy wstęp wolny.

Szczegóły

Start:
17.11.18
Koniec:
18.11.18
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Telefon:
338126908
Strona internetowa:
http://www.rok.bielsko.pl/

Miejsce

Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni
ul. Plebańska 1
Jeleśnia, Śląskie 34-340 Polska
+ Google Map
Telefon:
(33) 863-66-68
Strona internetowa:
www.jelesnia.pl