Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mały Kolberg w Kaliszu

19.11.18

Zapraszamy wszystkie osoby pracujące z dziećmi w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, świetlicach, teatrach i na scenie,a także rodziców, animatorów/ki, edukatorów/ki.

W programie szkolenia: ludowe tańce, zabawy, piosenki i kultura tradycyjna z Wielkopolski i kaliskiego. Włączanie w pracę z dziećmi seniorek i seniorów oraz całych społeczności lokalnych. Wsparcie w prowadzeniu własnych projektów animacyjnych.

Pierwsze spotkanie w poniedziałek 19 listopada b.r. w godzinach 11:00- 19:00 w Kaliszu.

Mały Kolberg to projekt stworzony, aby kształcić postawę uważności na lokalne tradycje, przekazy dziadków i babć, muzykę tradycyjną już u najmłodszych dzieci. Tym razem w Wielkopolsce na Ziemi Kaliskiej. Pracujemy z dorosłymi nad tym, by w jak najbliższy sposób pomagać dzieciom budować poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, ale także ciekawość i otwarcie na świat. Pozwala na to znajomość tradycji i tożsamość z miejscem urodzenia. Zapraszamy na cykl szkoleń poświęconych włączaniu żywej tradycji do codziennej pracy z dziećmi i społecznością lokalną.

Rekrutację do projektu prowadzimy za pomocą formularza

Zgłoszenie do udziału w niniejszym projekcie obejmuje udział w działaniach do 2019 roku:
– całodzienne warsztaty (19 listopada w godz. 11:00- 19:00 w Kaliszu oraz kolejne warsztaty 2019 roku)
– udział w konsultacjach,
– prowadzenie zajęć z użyciem materiałów warsztatowych,
– stała komunikacja z koordynatorkami,
– comiesięczne krótkie spotkania w Kaliszu z koordynatorką lokalną

Na zgłoszenia czekamy do 4.11.2018 roku do godziny 16:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 7.06.2018 roku e-mailem do osób zgłaszających się.

Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne poprowadzą doświadczone w pracy z dorosłymi i dziećmi: Joanna Szaflik oraz Karolina Ociepka.

Zajęcia metodyczne prowadzi edukatorka w zakresie edukacji dziecięcej, psychologii rozwojowej, Katarzyna Paterek, a także Małgorzata Synowiec.

– Pomiędzy szkoleniami uczestnicy i uczestniczki – wykorzystując swoje lokalne tradycje – będą prowadzić i dokumentować zajęcia dla dzieci.

– Uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli także skorzystać z konsultacji telefonicznych i on-line wspomagających ich we własnych działaniach.

– podczas szkoleń realizowana będzie dokumentacja wideo. Zapisy filmowe zabaw i tańców zostaną udostępnione na stronie internetowej http://malykolberg.pl oraz na kanale http://YouTube.com/malykolberg.

Szczegóły na stronie: www.facebook.com

Szczegóły

Data:
19.11.18
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Mały Kolberg
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej
ul. Kościuszki 12
Kalisz, Wielkopolskie 62-800 Polska
+ Google Map