Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Chleba w Tokarni

28.08.16

Muzeum Wsi Kieleckiej serdecznie zaprasza na Święto Chleba do Parku Etnograficznego w Tokarni, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (28 sierpnia 2016) w godzinach 11.00 -18.00.

Po Mszy Świętej w kościele z Rogowa, która rozpocznie się o godz. 11.00, korowód dożynkowy prowadzony przez Zespół Pieśni Tańca Skokotliwi z Mostków wyruszy do dworu z Suchedniowa, gdzie odbędzie się inscenizacja przedstawiająca obrzęd “Okrężna”-  składania wieńca dożynkowego  dziedzicowi  i dziedziczce. O godz. 13.00  rusza scena w amfiteatrze (sektor małomiasteczkowy), wystąpią Rogowianki, Bolechowiczanki , Domaszowianki oraz  uzdolniony akordeonista Kamil Połonka.   O godz. 15.00 na scenie pojawi się zespół Kaszubki z Chwaszczyna na Kaszubach, w wykonaniu zespołu ludowe pieśni regionalne.  Danuta Jastrzębska, liderka zespołu wspólnie z Beatą Wojciechowską, kierownik Działu Etnografii Muzeum Wsi Kieleckiej zaproszą do spichlerza ze Złotej Pińczowskiej na wystawę pt. „Poznajemy regiony etnograficzne Polski – Kaszuby”.  O godz. 16.00 wystąpi Czadoman.

O godz. 14.00 na scenie odbędzie się konkurs kulinarny związany z realizowanym przez Muzeum Wsi Kieleckiej projektem „Góry Świętokrzyskie- Smak Tradycji” . Osoby, które wykażą się znajomością produktu regionalnego, oraz unikatowego projektu dofinansowanego w ramach Swiss  Contribution, otrzymają kosze z produktami regionalnymi przekazanymi przez Członków Sieci Dziedzictwo Kulinarne- Świętokrzyskie oraz Szlaku Świętokrzyska Kuźnia Smaków.

O godz.13.30 zapraszamy do sektora małomiasteczkowego na pokaz kulinarny,  Znakomity kucharz Sange Sood zaprezentuje wypiek chleba indyjskiego. Od godz. 13.00 do 17.00 będzie można oglądać pracę młyna pływającego „Bździela”  posadowionego na  Czarnej Nidzie. O godz. 14.40 zostanie uruchomiony wiatrak z Dębna. Zapraszamy do obejrzenia wystawy maszyn rolniczych, pokazu młócenia cepem, który odbędzie się  w zagrodzie ze Szczepanowic.

Źródło: www.mwk.com.pl

Szczegóły

Data:
28.08.16
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Muzeum Wsi Kieleckiej
Telefon:
(41) 34 492 97 wew. 110
Adres e-mail:
poczta@mwk.com.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Park Etnograficzny w Tokarni
Tokarnia 303
Tokarnia, Świętokrzyskie 26-060 Polska
+ Google Map
Telefon:
(41) 315 41 71
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia