Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rewia Palm Wielkanocnych

9.04.20

W tym roku Niedziela Palmowa będzie przebiegać w cieniu społecznej kwarantanny. Ciężko sobie wyobrazić ten dzień bez tradycyjnych Palm Wielkanocnych. Dlatego Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zorganizował Przegląd „Rewia Palm Wielkanocnych”, którego celem jest wyłonienie najpiękniejszej palmy uwiecznionej na fotografii. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zachęcamy do robienia palm, zwłaszcza w gronie rodzinnym, wykonania im zdjęcia i pokazania ich światu – mówi Karol Krajewski, Dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wydarzenie będzie objęte patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 9 kwietnia 2020 r. Tradycja świecenia palm w uroczystość Niedzieli Palmowej sięga XI wieku. Tworzenie różnorodnych bukietów wielkanocnych jest piękną tradycją utrwaloną w pamięci pokoleń i trwającą w wielu miejscach naszego kraju. Jednym z celów statutowych Instytutu jest ukazywanie piękna polskiej tradycji w kulturze ludowej oraz wspieranie działalności artystycznej twórców z obszarów wiejskich.

Celem Przeglądu „Rewia Palm Wielkanocnych” jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Okresem Wielkanocy, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz przekaz wartości i tradycji.

Nadesłane fotografie będą poddane ocenie Jury, którego skład zostanie ustalony przez Organizatora i zamieszczony na stronie internetowej. Najpiękniejsze palmy uwiecznione na fotografii zostaną nagrodzone.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Organizatora: www.folkodnowa.pl

Szczegóły

Data:
9.04.20
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Telefon:
+48 (22) 380 98 10
Email:
sekretariat@nikidw.edu.pl
Strona internetowa:
http://folkodnowa.pl/

Miejsce

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 66
Warszawa, Mazowieckie 00-322 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 (22) 380 98 10