Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Internetowa premiera filmu “Barabaniarze z Iłży”

11.04.20

Fundacja Muzyka Zakorzeniona zapraszamy na film “Barabaniarze z Iłży” zrealizowany przez Piotra Baczewskiego i Krzysztofa Wierzbickiego opowiadający o zwyczaj bębnienia na wielkim kotle praktykowanym w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę w Iłży.

Rok temu spotkałem się z kolegą Krzysztofem Wierzbickim – po prawie dekadzie niewidzenia siebie nawzajem. Kiedyś byliśmy kinomaniakami, odwiedzającymi przybytki wizualnej rozkoszy po kilka razy w tygodniu. Wtedy nawet przez myśl by mi nie przeszło, że kiedyś będę robił jakiekolwiek filmy… Nadszedł jednak rok 2019, nasze drogi znów się skrzyżowały i postanowiliśmy coś wspólnie skręcić – dla zaakcentowania naszego spotkania. Wybór padł na iłżeckich barabanistów, którzy w noc poprzedzającą Niedzielę Wielkanocą obwieszczają światu (w sposób zdecydowany – by na pewno usłyszał), że “skończył się czas smutku i zadumy, a nastal czas radości”.

Naszą filmową miniaturę będziecie mogli obejrzeć w Wielką Sobotę na naszym kanale yt: https://www.youtube.com/watch?v=kVlKbowgBN8&feature=youtu.be

Szczegóły

Data:
11.04.20
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Fundacja Muzyka Zakorzeniona
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/muzyka.zakorzeniona/

Miejsce

Internet
Internet
Internet,
+ Google Map