Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków online

19.06.20 / 08:0020.06.20 / 17:00

Ogrody Dźwięków, czyli odbywający się od 2012 roku w Katowicach festiwal muzyki świata, przechodzi tym razem w świat cyfrowy. Choć nic nie niesie takiej energii jak koncert na żywo, to mając na uwadze bezpieczeństwo gości w tym roku organizatorzy – Katowice Miasto Ogrodów – zaprasza wyjątkowo przed ekrany.

Miasto Ogrodów przygotowało dwa premierowe koncerty, zarejestrowane specjalnie na Ogrody Dźwięków i nigdy dotąd nie publikowane. Jako pierwsza zagra w piątek 19 czerwca znana katowicka Kapela Fedaków. Może piątkowy koncert zamieni się w domową potańcówkę?

W sobotę ze Śląska przeniesiemy się na Podhale, gdzie biją źródła muzyki Megitzy. To pseudonim wokalistki i kontrabasistki Małgorzaty Babiarz. Pulsujący rytm, który ma swoje źródła zarówno w Zakopanem, jak i na Bałkanach czy krajach latynoskich w połączeniu z dobrymi tekstami to znaki rozpoznawcze Megitzy, która na Ogrodach wystąpi (choć tylko wirtualnie) w kwartecie.

Koncerty zostaną udostępnione premierowo na profilu FB Miasta Ogrodów oraz na profilu YouTube. Dostęp jest wolny, ale na stronie ticketportal.pl można kupić symboliczny bilet za 10 zł i przyczynić się do organizacji festiwalu, w ramach którego artyści otrzymują pełne honorarium.

19 czerwca, godz. 20.00 – Kapela Fedaków
Rodzinny zespół z Katowic, grający tradycyjną muzykę folkową ze Śląska i uczący i promujący tradycyjne tańce. Znani z organizacji licznych potańcówek i serii warsztatów „Folkowe poniedziałki”.
Podczas koncertu wykonają tradycyjną śląską muzykę, w tym melodię zidentyfikowaną przez etnografów na terenie dzisiejszych Katowic oraz autorskie utwory Kuby Fedaka. Sięgną także po oryginalne instrumenty, choćby sukę biłgorajską.

Iga Fedak – śpiew, baraban
Karolina Fedak – skrzypce, suka biłgorajska
Kuba Fedak – akordeon, cymbały
tancerze: Natalia Juranek, Adam Urban

20 czerwca, godz. 20.00 – Megitza
Megitza, czyli Małgorzata Babiarz, urodziła się w Zakopanem, skąd w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach.
Krytycy opisują jej muzykę jako „muzyka na nowe milenium”. Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem. Lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

Megitza wystąpi w kwartecie w składzie:
Marcin Cyzowski – gitara
Konrad Ligas – akordeon
Łukasz Kurzydło – perkusjonalia
Małgorzata Babiarz – wokal, kontrabas

Szczegóły

Start:
19.06.20 / 08:00
Koniec:
20.06.20 / 17:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
Telefon:
(32) 609-03-00
Strona internetowa:
http://miasto-ogrodow.eu

Miejsce

Online
Online
Online, Online
+ Google Map
Telefon:
Online