Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Etnografia podstawą projektowania – seminarium

21.02.17

Etnolog to osoba, która zajmuje się poznawaniem i odkrywaniem różnych kultur i ludów na całym świecie – czy aby na pewno?

Obecnie znacznie częściej warsztat etnologa przydaje się mieszkańcom dużych miast, pracownikom korporacji czy firmom zajmującymi się nowymi technologiami. Niejednokrotnie to etnografki i etnografowie przyczynili się znacząco do ostatecznego kształtu urządzeń i aplikacji, z których korzystamy na co dzień.

Na drugim spotkaniu z cyklu Nowej Humanistyki w tajniki warsztatu etnograficznego oraz pracy projektantek User Experience i Service Design wprowadzą nas doświadczone badaczki – Agnieszka Zwolińska i Monika Sznel. Uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają branże User Experience i Service Design, podstawy warsztatu etnograficznego oraz będą mogli i mogły podzielić się swoim doświadczeniem i uwagami z prowadzącymi i pozostałymi uczestni(cz)kami.

Także, parafrazując Clifforda Geertza, etnolog nie tylko pisze, ale przede wszystkim projektuje rozwiązania!

Agnieszka Zwolińska – projektantka User Experience, etnografka Obecnie pracuje w Demant technology Centre jako projektantka User Experience. W swojej pracy propaguje podejście service design i badania etnograficzne. Projektując uwzględnia potrzeby zarówno użytkownika jak i biznesu. Doświadczenie zdobywała realizując projekty m.in dla Banku Millennium, Inter Cars, Urzędu Miasta st. Warszawa, Booksy, McDonald’s, CocoLab, Everbe, Carrefoura, Banku Zachodniego WBK. Entuzjastka podejścia lifelong learning. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze), Uniwersytetu Warszawskiego (etnologia i antropologia kulturowa) oraz Uniwersytetu SWPS (projektowanie usług).

Monika Sznel – etnografka, badaczka doświadczeń. Swoje doświadczenie zdobywała m.in w Kantar Millward Brown, Efigence i Izmałkowa Consulting. Współpracowała też z Muzeum Narodowym w Warszawie, Stowarzyszeniem Odblokuj, Instytutem Psychologii PAN i Københavns Kommune. Obecnie bada użyteczność interfejsów i doświadczenia ich użytkowników w La Wonderlab. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Projektowania Usług w SWPS. Kocia mama, wielbicielka roweru, biegania i wegańskiej kuchni.

Źródło: www.facebook.com

Szczegóły

Data:
21.02.17
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Bemowskie Centrum Kultury
Adres e-mail:
info@bemowskie.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Bemowskie Centrum Kultury
Górczewska 201
Warszawa, Mazowieckie 01-459 Polska
+ Google Map
Telefon:
506 879 308