Etnodizajn zastosowany w praktyce
Jak etnodizajn można zastosować w praktyce, czyniąc codzienną przestrzeń oryginalną i inspirującą? Muzeum Etnograficzne w Krakowie przeniosło fragment ekspozycji do przestrzeni… urzędu.
Jak etnodizajn można zastosować w praktyce, czyniąc codzienną przestrzeń oryginalną i inspirującą? Muzeum Etnograficzne w Krakowie przeniosło fragment ekspozycji do przestrzeni… urzędu.
Przedstawiamy Państwu artykuł Katarzyny Kraczoń recenzujący wydaną w 2013 roku przez Muzeum Miejskie w Żywcu książkę poświęconą życiu i twórczości żywieckiej rzeźbiarki Anny Ficoń.
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu we współpracy z Fundacją „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło oraz Stowarzyszeniem Twórców Ludowych ogłaszają V Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych.
O kroszonkach opolskich opowiada twórczyni ludowa Stefania Topola.
Dobra wiadomość dla kultury podlaskiej i rozwoju muzealnictwa – od 1 września 2016 roku Białostockie Muzeum Wsi uniezależni się od Muzeum Podlaskiego. Powstanie nowa instytucja kultury – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.
Rzeźba w drewnie, wyk. Stanisław Dużyński z Zawidza Kościelnego, 1965 rok.
Ruszyło głosowanie na Wirtualne Gęśle – internetowy plebiscyt na najlepszą płytę z muzyką folkową i ludową wydaną w 2015 r. W konkursie można też oddać głos na płytę z najciekawszą okładką. Głosujemy do północy 30 kwietnia.
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar po raz siódmy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Polska wieś a dziedzictwo i przyszłość”.
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji pragniemy Państwu zaprezentować wiersze autorstwa Wandy Łomnickiej-Dulak, laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Pocka – edycja 2015.
58. Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez rabczańskie Muzeum jest jednym z najstarszych konkursów w Polsce. Odbywa się bowiem od 1958 r.