Wirtualne Gęśle. Wybierz najlepszą folkową płytę roku 2015

Po raz trzynasty internauci wybierają najlepszą folkową płytę 2015 roku. W tej edycji konkursu bierze udział 78 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, etniczną i tradycyjną. Dodatkową atrakcją jest możliwość wyróżnienia najciekawszej okładki.

W tym roku Wirtualne Gęśle odbywają się już po raz trzynasty i – mamy nadzieję – kolejny raz dostarczą wiele zabawy i satysfakcji zarówno fanom, jak i muzykom. A fanów tych z roku na rok jest coraz więcej. Początkowe kilkaset głosów w ostatnich latach urosło do kilku tysięcy. Ukazuje się też coraz więcej płyt z muzyką folkową, etniczną, inspirowaną tradycyjnymi dźwiękami z Polski i ze świata – informują na swojej stronie organizatorzy plebiscytu.

Jak słusznie zauważają organizatorzy przeciętnemu słuchaczowi – mimo iż dostęp do informacji teoretycznie jest coraz łatwiejszy – właśnie teraz może być trudniej wyłowić interesujące go wiadomości. Plebiscyt zaczął więc spełniać dodatkową funkcję. Stał się miejscem i pretekstem do zebrania i zaprezentowania wszystkich wydawnictw związanych z kulturą tradycyjną, jakie ukazały się w danym roku.

Organizatorem plebiscytu jest grupa miłośników muzyki etnicznej i folkowej, skupiona wokół portali i stron internetowych oraz list dyskusyjnych poświęconych temu nurtowi muzycznemu

Głosowanie odbywa się na stronie www.gesle.folk.pl, na której znajduje się lista przyjętych do plebiscytu płyt. Głosować można tylko jeden raz na jedną płytę, a dodatkowo można jeszcze wyróżnić 4 inne płyty. Ponadto głosujący ma prawo oddać głos w dodatkowym plebiscycie na najciekawszą jego zdaniem szatę graficzną płyty, uczestniczącej w plebiscycie.

Ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi 10 maja 2016 r. Wyniki zostaną podane na stronie internetowej plebiscytu.

Głosowanie będzie trwało do północy 30 kwietnia br.

* * *

Dotychczasowi laureaci WIRTU@LNYCH GĘŚLI:
2014 – SLAVA II – Percival
2013 – OJ TAK! – Chłopcy Kontra Basia
2012 – NORD – Kapela ze Wsi Warszawa
2011 – GORE – R.U.T.A
2010 – TRÍÚ – Beltaine
2009 – VOO VOO I HAYDAMAKY
2008 – NOWA EX-TRADYCJA – Żywiołak
2007 – KONCENtRAD. – Beltaine
2006 – HUCULSKIE MUZYKI – Orkiestra św. Mikołaja
2005 – INDIALUCIA – Michał Czachowski
2004 – ROCKHILL – Beltaine
2003 – HULAJ PÓKI CZAS – Czeremszyna

Wszelkie pytania dotyczące plebiscytu należy kierować na e-mail: gesle@folk.pl