Miesięczne archiwum: październik 2009

Lublin. Projekt muzyczny: Wspólna energia

Lublin. Projekt muzyczny: Wspólna energia

Ośrodek Rozdroża zaprasza na rewanżową bitwę pomiędzy muzykami tradycyjnymi, a artystami reprezentującymi nurt elektroniki eksperymentalnej oraz inne nowe trendy w muzyce. Koncert odbędzie się w piątek (23 października) w Studio Polskiego Radia Lublin. Wystąpią Jan Gaca, Maciej Filipczuk, Kapela Dziobaków, Phonos ek Mechanes, Zespół Małe Instrumenty, Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, Kima Nasunga, Kiloo i Vasena Piparjuuri.

Tarnogród. Zbliża się XXVI Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej

Tarnogród. Zbliża się XXVI Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej

W piątek 16 października br. rozpocznie sie XXVI Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. Przez trzy dni Tarnogród stanie sie stolicą wiejskiego teatru. Na tarnogrodzkiej scenie wystąpi jedenaście zespołów reprezentujących województwa: lubelskie, łódzkie,
świętokrzyskie, mazowieckie, małopolskie i podlaskie.

Wieś, jej historia i dziedzictwo

Wieś, jej historia i dziedzictwo

Co na Warmii i Mazurach pozostało z bogatego dziedzictwa kultury ludowej? W jaki sposób chroni się to dziedzictwo, a jak być powinno? Jak promować kulturę ludową tego regionu i współczesnych twórców? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą uczestnicy konferencji szkoleniowej, jaka odbędzie się 19 listopada w elbląskim „Światowidzie”. Zapisać można się do końca października.

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej obchodzi Jubileusz

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej obchodzi Jubileusz

W tym roku mija 50 lat od powstania Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz 30 od otwarcia Parku Etnograficznego. Z tej okazji przygotowano szereg uroczystości m.in  wystawę jubileuszową, monograficzną publikację „Biuletyn Jubileuszowy” oraz Ogólnopolską Konferencję Skansenowską.

Najstarsze nagrania polskiej muzyki ludowej w internecie

Najstarsze nagrania polskiej muzyki ludowej w internecie

EuropeanaConnect to nowy współfinansowany przez Unię Europejską projekt, którego celem jest udostępnianie cyfrowych zasobów
kultury przechowywanych w europejskich archiwach, bibliotekach, muzeach i kolekcjach audiowizualnych. Polskim partnerem projektu jest Instytut Sztuki PAN, który udostępnił już swoje nagrania z polską muzyką ludową i zachęca innych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.