Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XII Kiermasz Wielkanocny we Włocławku

13.03.16 / 10:0015:00

W dniu 13 marca br. (niedziela), między godziną 10.00 a 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbędzie się XII kiermasz wielkanocny.

Celem imprezy jest umożliwienie jej uczestnikom kontaktu z tradycją wielkanocną m.in. przy okazji zakupów unikatowych ozdób świątecznych i żywności z gospodarstw ekologicznych.

Wśród ponad 60 wystawców znajdą się twórcy ludowi należący do Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek i Łowicz oraz ludzie, dla których pasją i sposobem na życie jest zajmowanie się rękodziełem artystycznym. Wszystkie ozdoby ich autorstwa cechuje to, że są zrobione ręcznie, co wiąże się z dużym wkładem pracy włożonym w ich wykonanie.

Na stoiskach pojawią się ozdoby kojarzone ze Świętami Wielkiej Nocy, np. pisanki – grawerowane, malowane, robione na szydełku, oklejane różnymi materiałami; palemki – z gałązek wierzby z baziami, borówką, barwinkiem, bukszpanem, suszonych roślin, bibuły i wstążek. Będą baranki z masy solnej, ciasta chlebowego, ceramiki, drewna; koszyczki do święconki z wikliny, słomy, papieru; serwetki do koszyczków, kartki świąteczne, ozdoby na stół i do dekoracji okien.

Kolekcjonerzy niepowtarzalnych przedmiotów mogą liczyć na kramy z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, plecionkarskimi, rzeźbami świątków, aniołów, haftowanymi i szydełkowymi obrusami, biżuterią, torbami, kosmetykami, zabawkami. Czym byłby jednak kiermasz bez wielkanocnych smakołyków? O tradycyjne wypieki, przetwory, miody, sery, chleby, wędliny, oleje, kawy i herbaty zadbają wytwórcy swojskiego i ekologicznego jadła.

Ponadto w świąteczny nastrój wprowadzą nas warsztaty plastyczne dla dzieci oraz wystawa pt. „Symbole Wielkanocy”, na której zaprezentowane zostaną klasyczne i współczesne rekwizyty świąteczne (czynna od kiermaszu do drugiego dnia świąt). Uczestnicy imprezy będą mogli również zwiedzić wystawę czasową „Zapomniany świat. Olędrzy w krajobrazie i kulturze”.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ – 3 zł (Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Szczegóły

Data:
13.03.16
Czas:
10:00–15:00
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Telefon:
(054) 232-36-25
Email:
sekretariatMZKiD@op.pl
Strona internetowa:
http://www.muzeum.wloclawek.pl

Miejsce

Muzeum Etnograficzne we Włocławku
ul. Bulwary Marszałka J. Piłsudskiego 6
Włocławek, Kujawsko-Pomorskie 87-800 Polska
+ Google Map
Telefon:
(054) 232-30-01
Strona internetowa:
http://www.muzeum.wloclawek.pl/