Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XI Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie

30.06.172.07.17

Warsztaty ceramiki tradycyjnej oraz warsztaty kulinarne na bazie zrekonstruowanej ceramiki historycznej to atrakcje tegorocznej edycji Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich. Będą mistrzowie garncarskiego rzemiosła z Łążka oraz innych ośrodków, będą dawne potrawy z pieca i paleniska przygotowywane przez Martę i Pawła z pracowni „Garncarnia”, prognozy przewidują, że tak jak każdego roku będzie piękna i słoneczna pogoda.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do Łążka Garncarskiego w dniach 30 czerwca – 2 lipca (piątek-niedziela), gdzie w trakcie trzech dni warsztatów każdy będzie miał okazję zagłębić się w tajniki garncarskiego rzemiosła, bądź „podszlifować” umiejętności zdobyte podczas poprzednich edycji Spotkań. W tym roku oprócz garncarzy łążkowskich zawitają do nas ponownie mi.in. garncarze z Medyni Głogowskiej – ośrodka historycznie najmocniej związanego z ośrodkiem w Łążku Garncarskim.

Dla smakoszy atrakcją w tym roku będą warsztaty kulinarne ‘Gliniana kuchnia na ziemiach Słowian’, gdzie można będzie zarówno poczuć smaki danych potraw, jak i aktywnie uczestniczyć w ich przygotowywaniu. Szerzej o tym projekcie przeczytacie Państwo we wcześniejszej informacji na naszej stronie.

Warsztaty ceramiki tradycyjnej oraz warsztaty w ramach projektu „Gliniana kuchnia na ziemiach Słowian” będą się odbywały równolegle w pracowni Adama Żelazko (Łążek Garncarski 27) w godzinach 10.00-17.00

Informujemy też, że podczas XI Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich odbędzie się II losowanie nagród konkursu „Z paszportem turystycznym po Ziemi Janowskiej”. Przypominamy, że jedną z pieczątek w paszporcie można uzyskać właśnie w Łążku Garncarskim. Na losowanie zapraszamy 2 lipca (niedziela) o godzinie 15.00.

Szczegóły

Początek:
30.06.17
Koniec:
2.07.17
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim
Telefon:
15 8724 679
Adres e-mail:
muzeumjanow@poczta.onet.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Łążek Garncarski
Łążek Garncarski
Łążek Garncarski, Lubelskie 23-300 Polska
+ Google Map