Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wymienialnia tradycji. Rodzinny Piknik Międzykulturowy

15 czerwca

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza 15 czerwca (sobota), w godz. 16.00–20.00 na “Wymienialnię tradycji. Rodzinny piknik międzykulturowy”.

W Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim znalazło swój dom wiele osób pochodzących z różnych stron świata. Muzeum Etnograficzne kontynuuje projekt “Wymienialnia tradycji”, byśmy mogli wzajemnie się poznawać i tworzyć relacje. Wspólnie z liderami i liderkami tradycji ze społeczności obcokrajowców zamieszkujących nasze miasto i okolice przygotowaliśmy rodzinny piknik, którym włączymy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Światowego Dnia Uchodźcy.

Podczas imprezy będzie można poznać elementy folkloru polskiego, białoruskiego, ukraińskiego, chińskiego oraz irańskiego. Uczestnicy poznają tradycyjne zabawy dziecięce, tańce i pieśni, elementy strojów i zdobnictwa tych kultur. Wymienialnia będzie okazją do poznania i zakupu rękodzieła oraz tradycyjnych przysmaków kuchni grup przygotowujących wydarzenie. Na stoisku wydawnictwa Poławiacze pereł będzie można obejrzeć oraz zakupić dedykowane dzieciom i młodzieży książki z serii ½ +½=∞ poświęcone wielokulturowości. pereł”. Gościć będziemy stanowiska Fundacji „Emic” i „Centrum Integracji Łącznik”. zajmujących się wspieraniem migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Szczegóły

Data:
15 czerwca
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Telefon:
56/ 622 36 49
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Toruń, Kujawsko-Pomorskie 87-100 Toruń Polska
+ Google Map
Telefon:
56/ 622 36 49
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia