Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wieńcowe w Skansenie w Kłóbce

5.08.18

W roku jubileuszu 25-lecia otwarcia Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce zapraszamy na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Jaki siew, takie żniwo”, który odbędzie się w dniu 5 sierpnia (niedziela), w godz. 15.00-18.00.

Motywem przewodnim spotkania będzie przypomnienie przez Zespół „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin bogatych zwyczajów „wieńcowych”, orszaku odświętnie ubranych żniwiarzy niosących wieniec, pieśni im towarzyszących, podziękowań za urodzaj i zabawy. Do tematu imprezy nawiązywać będą pokazy dawnych zajęć gospodarskich – koszenia, wiązania i ustawiania snopków, czyszczenia zboża, produkcji mąki, kaszy, oleju oraz wyrobu masła.

Przygotowany zostanie pokaz ustawiania do pracy wiatraka „koźlaka”. Nie zabraknie pieśni, tańców i zabaw kujawskich w wykonaniu dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska” z Chocenia oraz Zespołu Ludowego „Radojewiczanie” z Radojewic. Zobaczymy rzemieślników, którzy pokażą zapomniane już dzisiaj zawody — kowala, garncarza, plecionkarza.

Z myślą o dzieciach zorganizowane zostaną konkursy sprawnościowe prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krzewia, gry i zabawy na wiejskim podwórku oraz warsztaty wyrobu papierowych wiatraczków.

Już od godziny 13.00 wzdłuż skansenowskiej drogi znajdować się będą stragany z wyrobami sztuki ludowej, rękodzieła i swojskiego jadła.

Wstęp na imprezę w cenie biletu:
Normalny – 10 zł
Ulgowy – 6 zł
Rodzinny – 25 zł
Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Szczegóły

Data:
5.08.18
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Telefon:
(054) 232-36-25
Adres e-mail:
sekretariatMZKiD@op.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce
Kłóbka
Kłóbka, Kujawsko-Pomorskie 87-840 Polska
+ Google Map
Telefon:
54 232 32 43