Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z twórcami szopek krakowskich

10.12.20

Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie z szopkarzami w formie online. Twórcy szopek podzielą się z nami swoją historią budowania szopek krakowskich, opowiedzą o pasji oraz skąd czerpią inspiracje do pracy. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

W spotkaniu będą uczestniczyć:

Marzena Dłużniewska, kontynuuje rodzinną tradycję budowy szopek. W tajniki sztuki wprowadził ją dziadek – Marian Dłużniewski. Swoją wiedzę przekazuje córce Emilii, a także wielu ludziom, biorącym udział w warsztatach i spotkaniach wokół tej tematyki. Szopki buduje już 20 lat, stworzyła prace od 2 cm do 2 m wysokości. W swoich pracach stara się umieszczać fantazyjną scenerię architektury Krakowa.

Filip Fotomajczyk, rocznik 1991. Z wykształcenia muzyk oraz przewodnik po Krakowie. Student ostatniego roku studiów magisterskich na MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunkach: historia i muzykologia. Tworzy szopki od 2004 roku – od tamtej pory zdobył kilkanaście nagród w różnych kategoriach. Zaangażowany w promocję szopkarstwa organizował gry miejskie, spotkania, oprowadzania i warsztaty o tematyce szopkarstwa.

 Jakub Zawadziński, krakus urodzony w 1996 roku. Absolwent SKFu. Z zamiłowania i wykształcenia fotografik, uprawiający fotografię fotoreportażową, krajobrazową, architektury, w szczególności analogową. Wielokrotnie nagradzany szopkarz. W wolnych chwilach zajmuje się rysunkiem; interesuje się również tworzeniem przestrzennych instalacji artystycznych, m.in. zwycięzca konkursu na grób pański w krakowskim kościele o. pijarów w 2017 roku. Zakochany w Krakowie, który na co dzień inspiruje go do różnorodnych działań artystycznych.

Spotkanie odbędzie się żywo 10 grudnia o g. 12:00 na facebookowym profilu Muzeum https://pl-pl.facebook.com/muzeumkrakowa 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły

Data:
10.12.20
Wydarzenie kategorie:
, ,

Organizator

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Email:
info@mhk.pl
Strona internetowa:
http://www.mhk.pl

Miejsce

Online
Online
Online, Online
+ Google Map
Telefon:
Online