Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

No to BĘC w Poznaniu – warsztaty polskich tańców tradycyjnych

21.10.1722.10.17

Warsztaty polskich tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim.

Celem spotkania będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym zasad tańca w metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym (rytmy polkowe), a także elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym (przynajmniej w dwóch kierunkach), improwizowanie oraz używanie różnego rodzaju ozdobników. Uczestnicy nauczą się tańczyć mazurki i polki.

Przy okazji zajęcia pomogą, przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem.

Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średniozaawansowanych, którzy pragną nauczyć się tańczyć mazurki i polki „po wiejsku”, czyli po prostu naturalnie. Są one także dla tych wszystkich, którzy chcą po prostu spotkać się z innymi, zaprzyjaźnić się i miło spędzić czas wolny. Warsztaty można też potraktować jak zajęcia aerobiku, dzięki którym można pozbyć się zbędnych kalorii. Wszyscy mogą liczyć na miłą atmosferę i dobrą zabawę, po której lepsze samopoczucie, wspaniałe sny i humor na cały tydzień gwarantowane.

Wskazówki praktyczne
Przyda się wam strój wygodny choć nie koniecznie sportowy dziewczyny mogą wziąć ze sobą wirujące spódnice lub sukienki. Warto mieć ze sobą na zmianę drugi podkoszulek i dezodorant, gdyż czasami pot leje się strumieniami. Pozwalam tańczyć boso, choć uważam, że lepsze będą buty na płaskiej podeszwie – u pań pantofelki na niewysokim obcasie, a u panów zwykłe wygodne buty, najlepiej ze skórzaną podeszwą.

Będziemy korzystali z repertuaru tanecznego z takich regionów jak: Mazowsze, Kurpie, Kujawy, Radomskie, Małopolska, Wielkopolska Suwalszczyzna i Podkarpacie. Będą one dobrym przygotowaniem do wszystkich tegorocznych jesienno-zimowych imprez i zabaw, organizowanych coraz liczniej w całej Polsce.

W przerwach zobaczycie ciekawe materiały wideo.

Prowadzący:
Piotr Zgorzelski

Dla kogo:
początkujący i średnio zaawansowani

Terminy:
21–22 października godz. 13.00 – 17.00 (sobota) godz. 11–15 (niedziela)

Miejsce:
Stary Browar Nowy Taniec – w studio Słodownia +3 ugości nas Art Stations Foundation 

Koszt:
70 zł od osoby 

Wpłaty na konto nr:
Piotr Zgorzelski
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
w tytule:
„OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO – POZNAŃ + imię i nazwisko”

Zgłoszenia:
warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) i wniesienie opłaty 50 % lub całej kwoty w formie przelewu do piątku 20 października.

Kontakt:
ojciec.pio4@gmail.com

Źródło: www.facebook.com

Szczegóły

Początek:
21.10.17
Koniec:
22.10.17
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Akademia Tańca Tradycyjnego
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Stary Browar Nowy Taniec
ul. Półwiejska 42
Poznań, Wielkopolskie 61-888 Polska
+ Google Map