Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nabór wniosków do programu „Niematerialne – przekaż dalej” 2024

22 maja

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do składania wniosków do programu „Niematerialne – przekaż dalej” na 2024 rok. Wnioski należy złożyć do 22 maja 2024 r.

Głównym celem programu dotacyjnego Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Niematerialne – przekaż dalej” jest wspieranie projektów dotyczących zjawisk wpisanych na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz praktyk wpisanych do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, służących wzmocnieniu przekazu pokoleniowego, ochrony i popularyzacji tych zjawisk.

Program został ogłoszony po raz pierwszy w 2023 r., w związku z 20. rocznicą powstania Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz 10. rocznicą Krajowej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W tym roku rusza druga edycja programu „Niematerialne – przekaż dalej”. W tegorocznym regulaminie rozszerzony został zakres rzeczowy programu, lista organizacji uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie, wyższy jest także budżet programu – na dofinansowania przeznaczone będą środki w wysokości 500 000 zł.

W ramach Programu uprawnieni Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie zadań związanych ze zjawiskami wpisanymi na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz praktykami wpisanymi do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, obejmujących:

  • projekty wspierające międzypokoleniowy przekaz wiedzy i umiejętności, prowadzące do nabycia nowych kompetencji we wszystkich dziedzinach związanych z danym zjawiskiem lub praktyką;
  • działania edukacyjne prowadzące do wzmocnienia świadomości społecznej, szczególnie wśród młodego pokolenia, na temat roli dziedzictwa niematerialnego w kulturze lokalnej i ogólnopolskiej;
  • działania związane z dokumentowaniem elementów niematerialnego dziedzictwa prowadzące do ich głębszego utrwalenia, zachowania dla kolejnych pokoleń oraz popularyzujące lokalne niematerialne dziedzictwo.

Szczegóły na stronie www.nid.pl

Szczegóły

Data:
22 maja
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Narodowy Instytut Dziedzictwa
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Polska