Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Magia dawnych świąt w skansenie w Olsztynku

7.04.19

Jak kiedyś obchodzono święta wielkanocne na Warmii i Mazurach? Jak wyglądał tradycyjny stół wielkanocny? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć już w najbliższą niedzielę w skansenie w Olsztynku.

7 kwietnia w olsztyneckim Parku Etnograficznym odbędzie się impreza: „Magia dawnych świąt. Rodzinne spotkania wielkanocne w skansenie”. Będzie to wyjątkowe przedświąteczne wydarzenie w zabytkowej chałupie wśród wielu wielkanocnych ozdób i akcentów oraz zapachu tradycyjnych świątecznych wypieków. Organizatorzy będą snuć etnograficzne opowieści jak to dawnymi czasy na mazurskiej i warmińskiej wsi w święta bywało.

Ponadto odbędą się warsztaty świąteczne, podczas których będzie można wykonać pisankę i palmę wielkanocną oraz udekorować świąteczne ciasteczka. Wydarzeniu towarzyszyć będzie mini kiermasz kulinarny i rękodzielniczy oraz animacje dla dzieci „Zabawy i zagadki z zającem szarakiem”, które odbędą się o godz. 11:30 i 12:30.

Będzie można również zwiedzić interaktywną wystawę „Czy wiosna już przyszła?” Las w Szkatułce z Nadleśnictwa Olsztynek oraz zrobić zdjęcie retro z zającem.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 15:00. Wstęp do Muzeum w dniu wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
7.04.19
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku
Telefon:
(89) 519-21-64
Adres e-mail:
sekretariat@muzeumolsztynek.com.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku
ul. Leśna 23
Olsztynek, Warmińsko-Mazurskie 11-015 Polska
+ Google Map
Telefon:
(89) 519-21-64
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia