Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konkurs Rzeźby Babiogórskiej

4.09.20

Babiogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich artystów ludowych do udziału w tegorocznym konkursie im. Antoniego Mazura. To już trzecia odsłona tego konkursu rzeźby, po raz drugi w formie biennale towarzyszącego “Babiogórskiej Jesieni”.

Oprócz aktywizacji regionalnych artystów ludowych i prezentacji ich dzieł, do celów konkursu należą udokumentowanie ciągłości babiogórskiej kultury materialnej, pozyskanie cennych prac dla placówek muzealnych oraz przybliżenie postaci Antoniego Mazura, wybitnego rzeźbiarza ludowego z Zawoi.

W konkursie udział wziąć mogą tylko rzeźbiarze-amatorzy. Prace twórców ludowych, mieszczące się w rozmiarach od 40 do 200 cm, będą oceniane w dwóch kategoriach: rzeźby i płaskorzeźby. Zgodnie z regulaminem konkursu powinny one nawiązywać do babiogórskich tradycji, począwszy od tradycyjnego rzemiosła, jak również do regionalnych tradycji artystycznych. Prace powinny także podkreślać walory przyrodnicze, społeczne i kulturowe regionu.

Biennale odbędzie się podczas Babiogórskiej Jesieni, prace na konkurs należy jednak dostarczyć wcześniej, w terminie do 4 września 2020 roku.

Szczegóły regulamin na stronie bck.zawoja.plBabiogórskiego Centrum Kultury

Konkurs współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet Kultura ludowa i tradycyjna.

Szczegóły

Data:
4.09.20
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej – Krzywdy w Zawoi
Telefon:
(33) 877 50 66
Adres e-mail:
bck@zawoja.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej – Krzywdy w Zawoi
Zawoja
Zawoja, Małopolskie 34-222 Poland
+ Google Map