Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kiermasz wiosenny – Kaziuki 2020

11 marca

Zgorzelecka Rada Seniorów, Centrum Kompetencji Seniorów w Zgorzelcu i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Zgorzeleckiej „Tramp” zapraszają na „Kiermasz wiosenny  – ”, który odbędzie się w dniu 11 marca 2020 r. w godzinach od 14:00 do 20:00 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym ul. Maratońska 2.

Wśród atrakcji przygotowywanych na tę okazję będą występy artystyczne na folkową nutę oraz stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i oryginalnym jedzeniem, pyszne pierogi i prezentacje stowarzyszeń, organizacji, grup partnerstwa lokalnego, gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych działających w okolicach Zgorzelca.

W programie udział wezmą zespoły folklorystyczne i taneczne:
Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa
Zespół Łużyczanie z Zgorzelca
Zespół Lasowianie z Pieńska
Zespół Wesoła Gromadka z Gromadki
Zespół Sołtysowe Gryfinki z Gryfowa
Zespół Podolanie Czerwona Woda
Zespół Jubilaci z Bogatyni
Zespół Malwy z Włosienia
Zespół Jarzębina z Zawidowa
Zespół Serenada Zgorzelec
Zespół Taneczny Młodzi Duchem z Miejskiego Klubu Seniora Zgorzelec

Udział w kiermaszu zgłosiło 28 wystawców. Swoje wyroby zaprezentują rękodzielnicy. Na straganach pojawią się wielkanocne palmy, świąteczne ozdoby, stroiki, kartki świąteczne. Będzie można skosztować i zakupić przygotowanych tradycyjnych smakowitych wędlin, pierogów, smalcu, ogórków, gęsi nadziewanych, miodów, różnego rodzaju wypieków oraz ciast- wykonanych przez Koła Gospodyń m.in. z  Gronowa, Spytkowa, Sławnikowic, Koźmina, Zawidowa, Jagodzina, Dłużyny.

Będzie również muzyka do tańca.

Informacja dla twórców ludowych, wystawców

Jeżeli jesteś twórcą ludowym, rękodzielnikiem, rzemieślnikiem. Jeśli własnoręcznie tworzysz dekoracje, ozdoby, koszyki, baranki, pisanki, stroiki, palmy wielkanocne to ta informacja jest do Ciebie!

Będziesz miał niebywałą okazję do przedstawienia swoich dzieł i talentu ! Weź udział w wydarzeniu i zaprezentuj swoje unikatowe prace !

Szczegółowych informacji udziela Pani Halina Rączkowska tel. 782 810 128

Źródło: www.facebook.com

Szczegóły

Data:
11 marca

Miejsce

Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu
Maratońska 2
Zgorzelec, Dolnośląskie 59-903 Polska
+ Google Map