Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Kultury Tatarskiej w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

29.06.1930.06.19

To już siódma edycja imprezy poświęconej tradycji i kulturze Tatarów Polskich. Festiwal odbędzie się w najbliższy weekend, 29 i 30 czerwca 2019 r. w godzinach 10.00-17.00.

Głównym organizatorem jest Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, współorganizatorami – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i klub AMM Archery skupiający miłośników łucznictwa konnego.

Co roku latem ta plenerowa impreza w atrakcyjny sposób przybliża mieszkańcom regionu działalność artystyczną, zwyczaje i wspaniałą kuchnię Tatarów Polskich.

W skansenie można będzie w tym czasie podziwiać piękne stroje, muzykę i taniec przedstawicieli polskiego orientu. Na scenie, jak co roku wystąpią Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny BUŃCZUK, zespół ŁOWZAR, którego członkowie pochodzą z Czeczenii, ale też zespół tatarski KARDASZLAR z Kaliningradu, Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy BUŃCZUK działający przy Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej w Białymstoku oraz Joanna Broda z TURECKICH KLIMATÓW z pokazami tańców tureckich.

Przez dwa dni w skansenie będzie królowała kuchnia tatarska: słynny pierekaczewnik, czebureki czy tatarskie kołduny.

Festiwalowi Kultury Tatarskiej towarzyszą zawody łucznictwa konnego, w którym podlascy sportowcy od kilku lat odnoszą międzynarodowe sukcesy. To bardzo trudna i niezwykle widowiskowa dyscyplina. W Polsce niewiele jest miejsc, gdzie można się z nią zapoznać.

Na festiwalu nie będzie brakowało też innych atrakcji. Można będzie nauczyć się strzelać z łuku i posługiwać szablą albo rohatyną, będą pokazy kaligrafii arabskiej, pokazy sokolnicze, warsztaty tańca tatarskiego, zwiedzanie jurty.

Wstęp na festiwal – 3 zł (bilet spacerowy).

Szczegółowy program VII Festiwalu Kultury Tatarskiej jest dostępny na stronie http://www.skansen.bialystok.pl/

Źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

 

Szczegóły

Start:
29.06.19
Koniec:
30.06.19
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej
Telefon:
+48 793 45 45 58
Email:
adamowiczdj@gmail.com
Strona internetowa:
http://ztrp.pl

Miejsce

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
ul. Leśna 7, Wasilków
Białystok, Podlaskie 16–010 Polska
+ Google Map
Telefon:
85 74 36 08
Strona internetowa:
http://www.skansen.bialystok.pl/