Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Dźwięki Północy 2018

5.07.188.07.18

Festiwal „Dźwięki Północy” jest prestiżowym projektem Nadbałtyckiego Centrum Kultury, wydarzeniem mającym swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Gdańska oraz na folkowej mapie Polski. Prezentuje najwybitniejszych artystów, reprezentantów muzyki tworzonej z inspiracji folklorem basenu Morza Bałtyckiego, niezwykle różnorodnej stylistycznie, a zarazem jednoznacznie określającej poszczególne idiomy kulturowe.

Renesans muzyki ludowej w jej obecnej, folkowej postaci wiąże się wszak z potrzebą odnajdywania własnych korzeni, ożywienia źródeł i utrwalenia lokalnej, narodowej odrębności. Północny wątek Festiwalu, niespotykany w formule innych wydarzeń w Polsce sprawia, że ma on swój oryginalny klimat, doceniany zarówno przez widzów, jak i samych artystów.

Obecnie Festiwal Dźwięki Północy odbywa się co 2 lata, by podczas kilku letnich wieczorów czarować publiczność najpiękniejszymi fuzjami tradycji z nowoczesnością, prezentując zarówno „oryginalnych” folkowych twórców, jak i profesjonalnych muzyków inspirujących się tradycyjną muzyką, jej niezwykłym instrumentarium i atmosferą. „Inspiracja” to słowo dla festiwalu niezwykle istotne – zapraszamy artystów, którzy sięgając po tradycyjne melodie i łącząc je ze współczesnym doświadczeniem muzyki, tworzą nowe, niepowtarzalne brzmienia, nadając jednocześnie tradycji nowy wymiar i nowe artystyczne życie.

Program koncertowy:

5 lipca 2018 (czwartek)
Centrum św. Jana

19.00 – Burónka (POL)
20.30 – Rim (NOR/SWE)
22.00 – Maarja Nuut + Ruum (EST)

6 lipca 2018 (piątek)
Centrum św. Jana

19.00 – WoWaKin (POL)
20.30 – The Jietna project (NOR)
22.00 – Księżyc (POL)

7 lipca 2018 (sobota)
Ratusz Staromiejski

19.00 – Sutari (POL)
20.30 – Ahlberg, Ek & Roswall (SWE)

8 lipca 2018 (niedziela)
Centrum św. Jana

19.00 – Maria Kalaniemi (FIN)
20.30 – Nanook of the North (POL)

Szczegóły na stronie www.dzwiekipolnocy.pl

Szczegóły

Start:
5.07.18
Koniec:
8.07.18
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Strona internetowa:
http://www.nck.org.pl/

Miejsce

Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk, Pomorske Polska
+ Google Map