Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akademia Sztuki Ludowej STL. Warsztaty bożonarodzeniowe

10.12.1814.12.18

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza do Akademii Sztuki Ludowej na kolejne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych. Ze względu na duże zainteresowanie powiększyliśmy naszą ofertę. Warsztaty adresowane są do dzieci i młodzieży. Zajęcia w Galerii Sztuki Ludowej to inspirujące spotkania ze sztuka ludową i tradycją.

Harmonogram warsztatów

Michał Kowalik 7 i 10 grudnia (piątek i poniedziałek)

Michał Kowalik to twórca ludowy młodego pokolenia. Dawniej podpatrywał przy pracy swojego dziadka. Obecnie sam wykonuje tradycyjne – bardzo rzadkie już – światy, czyli ozdoby z kolorowych opłatków. Potrafi też wykonać ozdoby z papieru, ciasto obrzędowe w postaci byśków, a także pisanki i palmy wielkanocne. Warsztaty będą składały się z dwóch części: w pierwszej odbędzie się pokaz wykonywania światów, w drugiej – każdy uczestnik wykona ozdobę z papieru.

Iwona Barecka 11-12 grudnia (wtorek-środa)

Pani Iwona Barecka zajmuje się plastyką obrzędową i zdobniczą. Tradycję zdobienia jaj wielkanocnych przekazała jej mama. Natomiast wykonywaniem pająków oraz kwiatów z bibuły zajmowała się jej prababcia, jednak w tej dziedzinie pani Iwona wiedzy i umiejętności nie przejęła z przekazu rodzinnego, doświadczenie zdobywała samodzielnie. Należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Klubu Twórców Ludowych w Puławach. Dwukrotna laureatka Międzynarodowego Konkursu Plastyki Obrzędowej w Rudnikach. Podczas zajęć artystka zaprezentuje wykonywane przez siebie prace, a także wspólnie z uczniami wykona proste ozdoby świąteczne z papieru i bibuły.

Małgorzata i Tomasz Krajewscy 13 i 14 grudnia (czwartek-piątek)

Małgorzata i Tomasz Krajewscy z powodzeniem i ogromną pasją wspólnie zajmują się plastyką obrzędową i zdobniczą. Na uwagę zasługują ich pająki. W kręgu ich zainteresowań twórczych znalazły się też ozdoby choinkowe i pisanki. Chętnie sięgają do dawnych wzorów, promując swój region, uczestnicząc w kiermaszach, festiwalach i prowadząc warsztaty rękodzielnicze. Na warsztatach wspólnie z uczestnikami wykonają tradycyjną ozdobę ze słomy i bibuły w postaci tzw. kryształku.

Informacje szczegółowe:
Warsztaty dla grup zorganizowanych:
Spotkania odbywają się w godz.: 8.30–9.30; 10.00–11.00; 11.30–12.30; 13.00–14.00
opłata: 5,00/osoba
Miejsce: Galeria Sztuki Ludowej STL, ul. Grodzka 14, Lublin

Rezerwacja wyłącznie telefoniczna: 81 532 37 45,

Materiały na warsztaty zapewnia organizator.
Warsztaty zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Lublin oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac. Katarzyna Kraczoń

Szczegóły

Start:
10.12.18
Koniec:
14.12.18
Wydarzenie kategorie:
, ,

Organizator

Stowarzyszenie Twórców Ludowych Zarząd Główny
Telefon:
(81) 532 49 74
Email:
zgstl@op.pl
Strona internetowa:
www.zgstl.pl

Miejsce

Stowarzyszenie Twórców Ludowych
ul. Grodzka 14
Lublin, Lubelskie 20-112 Polska
+ Google Map
Telefon:
(81) 532 49 74
Strona internetowa:
www.zgstl.pl