Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

52. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych

13.07.1914.07.19

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna zapraszają na 52. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych.

Artyści zaprezentują dawne pieśni wykonywane a cappella lub z akompaniamentem, a zespoły regionalne zaproszą widzów do oglądania tańców i zwyczajów swojego regionu. Wszystko to dziać się będzie na deskach gościnnego amfiteatru w Brennej w sobotę i niedzielę, 13 i 14 lipca, od godziny
11.00.

W ciągu dwóch dni podziwiać będzie można prawie 80 grup śpiewaczych, kapel i zespołów regionalnych z całego województwa śląskiego. Wśród uczestników Przeglądu znalazły się zespoły z Górnego Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego, a także ziemi częstochowskiej i Beskidów.

Za sprawą skupionych w jednym miejscu i czasie prezentacji różnych grup etnograficznych, a także regulaminu, ograniczającego obecnie konkursowe kategorie do regionalnych zespołów i grup śpiewaczych oraz kapel ludowych Przegląd w Brennej jest świętem śląskiej kultury, tej o wiejskim charakterze i rodowodzie, który pokazuje jej wielkie bogactwo i różnorodność w strojach, pieśniach, muzyce, gwarze i zwyczajach.

Ogłoszenie wyników oraz konsultacje z jurorami odbędą się w czwartek, 18 lipca w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej o godzinie 12.00.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

Szczegóły

Start:
13.07.19
Koniec:
14.07.19
Wydarzenie kategorie:
,

Organizatorzy

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna

Miejsce

Amfiteatr w Parku Turystyki
ul. Malinowa 2b
Brenna, 43-438
+ Google Map