Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

39. Międzynarodowy Jarmark Folkloru

6.08.167.08.16

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza w dniach 6-7 sierpnia 2016 r. na XXXIX Międzynarodowy Jarmark Folkloru – największe i najbardziej atrakcyjne spotkanie z autentyczną kulturą i sztuką ludową w Polsce północno-wschodniej.

To scena dla duchowej kultury ludowej grup narodowych i regionalnych zamieszkujących północną i wschodnią Polskę; zobaczyć będzie można sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie z Polski, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Jak w roku ubiegłym swój kunszt śpiewaczy, taneczny, muzyczny zaprezentują wykonawcy z Polski oraz państw ościennych. Wyróżniające się zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w roku 2016.

Podczas imprezy odbywają się pokazy rzemiosł tradycyjnych: kowalstwa m.in. kucia podków, rzeźby w drewnie i w glinie, tkania na krosnach, przędzenia na kołowrotku, wyrobu świec z wosku pszczelego, toczenia na kole garncarskim, plecionkarstwa ze słomy i wikliny, obróbki bursztynu, wykonywania wycinanek z papieru, malowania pisanek oraz wyrobu koronki klockowej, frywolitkowej i szydełkowej.

39. Międzynarodowy Jarmark Folkloru - plakat

Szczegóły

Start:
6.08.16
Koniec:
7.08.16
Wydarzenie kategorie:
, , ,

Organizator

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Telefon:
(87) 427 52 78
Email:
mkl.wegorzewo@wp.pl
Strona internetowa:
http://www.muzeum-wegorzewo.pl/

Miejsce

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
ul. Portowa 1
Węgorzewo, Warmińsko-Mazurskie 11-600 Polska
+ Google Map
Telefon:
(87) 427 52 78
Strona internetowa:
http://www.muzeum-wegorzewo.pl/