Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

33. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego

14.10.1715.10.17

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z. s w Trzcianie zapraszają na 33. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbędzie się w dniach 14-15 października 2017 r.

Podczas Konkursu prezentowane i dokumentowane będą tradycyjne tańce ludowe z poszczególnych regionów Polski. Główna ideą Konkursu jest ukazywanie i zachowanie tradycyjnego tańca ludowego w jak najbardziej autentycznej formie.

14 października od godz. 9.00 w GCKSiR w Świlczy z. s w Trzcianie odbędą się prezentacje konkursowe w dwóch kategoriach: autentycznych grup i par tanecznych. W tym roku wystąpią zespoły oraz pary taneczne z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i podkarpackiego – łącznie ponad 500 osób. Wykonają cały wachlarz tańców ludowych właściwych dla danego regionu: oberki, polki, walczyki, sztajerki, tramle, krzyżaki, chodzone. Dodatkowo zobaczymy taneczne zabawy w wykonaniu trzech zespołów dziecięcych.

15 października o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Koncert Galowy podczas którego zostaną wręczone laureatom nagrody i statuetki pamiątkowe.

Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest imprezą niezwykle ważną, służącą ochronie dziedzictwa kulturowego i każdego roku skupia liczne grono uczestników i odbiorców. Kultywowanie i popularyzacja kultury ludowej poprzez taniec jest ciekawą formą odkrywania polskiego folkloru.

Konkurs dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Szczegóły

Początek:
14.10.17
Koniec:
15.10.17
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Telefon:
(17) 853 52 57
Adres e-mail:
wdk@podkarpackie.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
ul. S. Okrzei 7
Rzeszów, Podkarpackie 35-959 Polska
+ Google Map
Telefon:
(17) 853 52 57
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia