Ładowanie Wydarzenia

53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

27 czerwca30 czerwca

53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych odbędzie się w dniach 27- 30 czerwca 2019 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

PROGRAM

27 czerwca, czwartek
17.00 – Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne
„Współczesne praktyki edukacyjne w zakresie folkloru muzycznego”
Muzeum Nadwiślańskie, ul. Rynek 19

28 czerwca, piątek
9.00 – Otwarcie Targów Sztuki Ludowej
11.00 – Uroczyste Otwarcie Festiwalu – koncert konkursowy
13.30 – imprezy towarzyszące
15.00 – Koncert konkursowy
17.30 – imprezy towarzyszące
19.00 – Koncert konkursowy
21.00 – Ognisko dla uczestników Festiwalu w ruinach Zamku

29 czerwca, sobota
9.00 –Targi Sztuki Ludowej
10.00 – Koncert konkursowy
14.00 – imprezy towarzyszące – Zespół Regionalny z Bukówca Górnego
16.00 – Koncert konkursowy
20.00 – Koncert „Scena Mistrzów”
– Zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych

30 czerwca, niedziela
8.45 – Zespół Tańca Lud. „Jacy tacy”-Warsztaty terapii zajęciowej w Janowie Lub.
9.00 – Koncert konkursowy Mistrz i Uczeń
12.00 – Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu
13.30 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW, Koncert Laureatów
15.00 – Koncert Lubelszczyzna żegna Gości festiwalowych
16.00 – Zespół „Czeremszyna”

Klub Festiwalowy Tyndyryndy

28 czerwca, piątek

MAŁY NAMIOT (Mały Rynek)

15.00-17.00 WNIEBOGŁOSY — warsztaty ŚPIEWU — Agata Harz 17.15-18.00 — Kino festiwalowe — Piotr Baczewski, Nasta Niekrasawa — pokaz filmów o tematyce kresowej

DUŻY NAMIOT (przy Małym Rynku)

15.00-17.00 — MAŁE TYNDYRYNDY — warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi)
17.15-20.00 — warsztaty TAŃCE z Grodzieńszczyzny (kapela Andrieja Borowskiego z Grodna, Białoruś)
20.00-03.00 — ZABAWA TANECZNA

29 czerwca, sobota

MAŁY NAMIOT (Mały Rynek)

11.00-12.30 — Kino festiwalowe — pokaz filmów „Przedmiot ostatni”, „Powitać, poświętować, pożegnać” autorstwa Piotra Piasty, spotkanie z autorem i śpiewaczką Teresą Bieńkowską z Wieniawy (Radomskie)
13.00-14.30 — Radomski Jazz — ludowa perkusja, WYKŁAD Katarzyny Zedel (Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu) i Jana Wochniaka z Kłudna (Radomskie, muzyk ludowy, wytwórca bębnów)
15.30-16.45 — Muzyka nadbużańskiego Polesia. Prezentacja książki i płyty „Łuhom, tuhom ponad Buhom”, archiwalne nagrania i fotografie. Krzysztof Gorczyca i Edmund Brożek — skrzypek z Włodawy
17.15-20.15 — Posiad Śpiewaczy: Kurpie (Bandysianki z uczniami) — Podlasie (Podlaska Kompania Wołoczebna) — Biskupizna (śpiewacy i muzykanci z Biskupizny)

DUŻY NAMIOT (przy Małym Rynku)

11.00-14.00 — MAŁE TYNDYRYNDY — warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi)
15.30-17.30 — WNIEBOGŁOSY — warsztaty ŚPIEWU — Agata Harz — MAŁY NAMIOT (Mały Rynek)
18.00-19.00 — warsztaty TAŃCE KRESOWE (kapela Edyty Gumauskaite z Wilna )
19.15-20.00 — Lubartowskie Melodie — Sebastian Pikula i uczestnicy projektu stypendialnego.
20.00 — ZABAWA taneczna
W czasie zabawy KONKURS TAŃCA –jak co roku jury oraz publiczność wybiorą najlepszych tancerzy

12.00-18.00 — FOTOTYNDY – klubowe fotograficzne atelier, (obok dużego namiotu)

Organizator

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
Email:
info@wok.lublin.pl
Strona internetowa:
http://www.wok.lublin.pl

Miejsce

Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny, Lubelskie 24-120 Polska + Google Map