Podlaska Oktawa Kultur

Maria Natanson z zespołu Čači Vorba<br />fot. organizator

Maria Natanson z zespołu Čači Vorba
fot. organizator

Podlaska Oktawa Kultur festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim
Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i
Żydami odbędzie się w dniach 22-29 lipca 2010 r.

Ambicją organizatorów jest to, aby w trakcie Festiwalu zaprezentować artystyczną perfekcję i dokonania twórcze zespołów uprawiających różne gatunki muzyki i sztuki począwszy od rekonstrukcji muzyki tradycyjnej poprzez folk, jazz po muzykę klasyczną, programy charakterystyczne dla zespołów pieśni i tańca artystycznie opracowane i stylizowane oraz widowiska muzyczne.

Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, tworzy też szansę uczestnikom i widzom na zapoznanie się z bogactwem kultury i tradycji Podlasia, Polski i krajów Europy Wschodniej jednocześnie ucząc tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów.

Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

PROGRAM

23 lipca 2010 (piątek)

BIAŁYSTOK
Rynek Sienny – plac miejski, 13.00 PARADA ZESPOŁÓW
Plac miejski przy Ratuszu, godz. 18:00 Koncert Inauguracyjny:
LINAGO (Litwa), ELASSONA RESEARCH ACADEMY FOLK DANCE GROUP
(Grecja), KUBAŃSKA BANDURA (Kraj Krasnodarski), TEATR RADA (Białoruś), ISLAMEY (Adygeja)

ORLA – Synagoga Wielka, godz. 19:00
CHANAJKI KLEZMER BAND (Polska)

SUWAŁKI – Muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja, godz. 19:00
MAX KLEZMER BAND (ACOUSTIC ACROBATS) (Polska)

24 lipca 2010 (sobota)

BIAŁYSTOK – Plac miejski przy Ratuszu, godz. 18:00
ZESPÓŁ im. L. ŁOJASA (Polska), KAZACZATA (Adygeja), EVEREST NEPAL CULTURAL GROUP (Nepal),
HERCEGOVAC (Bośnia i Hercegowina), MAX KLEZMER BAND (ACOUSTIC ACROBATS) (Polska),
VALERIY FILIPOV i ANDRZEJ KOZŁOWSKI (Polska)

CZARNA BIAŁOSTOCKA – Plac miejski, godz. 19:00
AKHİSAR ANADOLU LİSESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU
(Turcja), ISLAMEY (Adygeja)

CIECHANOWIEC – Amfiteatr w Muzeum Rolnictwa, godz. 18:00
CHABRY (Białoruś), GRANDINELE (Litwa)

GONIĄDZ – Scena plenerowa nad Biebrzą, godz. 19:00
ELASSONA RESEARCH ACADEMY FOLK DANCE GROUP
(Grecja), POLISYANKA (Ukraina), DREWLANY (Ukraina)

KRYPNO – Hala sportowa przy ZS, godz. 18:00
GOŚCINIEC (Białoruś)

NAREWKA – Amfiteatr, godz. 17:00
POLTEX (Polska), LINAGO (Litwa), RHYTHM PERFORMING ARTS (Indie)

ORLA – Uroczysko „Zielony Dąb”, godz. 18:00
KLEK (Chorwacja)

SOKOLE – Dom Ludowy, godz. 19:00
NOHCHO (Czeczenia/Polska), JOŁDYZ (Tatarstan)

25 lipca 2010 (niedziela)

BIAŁYSTOK – Plac miejski przy Ratuszu, godz. 17:30
TEATR OBRZĘDOWY ZE ZBÓJNEJ (Polska), POLISYANKA (Ukraina), DREWLANY (Ukraina),
RHYTHM PERFORMING ARTS (Indie), CHANAJKI KLEZMER BAND (Polska), MARIA POMIANOWSKA I ZESPÓŁ POLSKI (Polska)

AUGUSTÓW – Błonie nad Nettą, godz. 15:00
ZESPÓŁ im. L. ŁOJASA (Polska), AKHİSAR ANADOLU LİSESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU
(Turcja)

BIELSK PODLASKI – Amfiteatr miejski, godz. 18:00
ELASSONA RESEARCH ACADEMY FOLK DANCE GROUP
(Grecja), EVEREST NEPAL CULTURAL GROUP (Nepal)

DOBRZYNIEWO DUŻE – Hala Sportowa przy ZSP, godz. 15:30
LINAGO (Litwa), HERCEGOVAC (Bośnia i Hercegowina)

HAJNÓWKA – Amfiteatr miejski, godz. 18:00
MAX KLEZMER BAND (ACOUSTIC ACROBATS) (Polska)

KRYNKI – Ośrodek Sportu i Rekreacji, godz. 16:00
NOHCHO (Czeczenia/Polska), JOŁDYZ (Tatarstan)

ŁOMŻA – Kościół pw. Krzyża Świętego, godz. 13:00
VALERIY FILIPOV i ANDRZEJ KOZŁOWSKI (Polska), KUBAŃSKA BANDURA (Kraj Krasnodarski), KAZACZATA (Adygeja)

MICHAŁOWO – Amfiteatr miejski, godz. 18:00
POLTEX (Polska), ISLAMEY (Adygeja), GOŚCINIEC (Białoruś)

MOŃKI – Amfiteatr Miejski, godz. 16:00
KALINKA (Polska), TEATR RADA (Białoruś)

SIEMIATYCZE – Amfiteatr przy Szkole Muzycznej, godz. 19:00
ČAČI VORBA (Polska)

SOKÓŁKA – Plac przed kinem Sokół, godz. 14:00
GRANDINELE (Litwa), CHABRY (Białoruś), RANOK (Polska)

SUPRAŚL – Dom Ludowy, godz. 17:00
KLEK (Chorwacja)

26 lipca 2010 (poniedziałek)

BIAŁYSTOK – Plac miejski przy Ratuszu, godz. 18:00
POLTEX (Polska), AKHİSAR ANADOLU LİSESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU
(Turcja), KLEK (Chorwacja), GOŚCINIEC (Białoruś), JOŁDYZ (Tatarstan), ČAČI VORBA (Polska)

BOĆKI – Scena przy Urzędzie Gminy, godz. 18:00
KLEKOCIAKI (Polska), KAZACZATA (Adygeja)

GONIĄDZ – Scena plenerowa nad Biebrzą, godz. 19:00
EVEREST NEPAL CULTURAL GROUP (Nepal)

HAJNÓWKA – Amfiteatr miejski, godz. 18:00
ZESPÓŁ im. L. ŁOJASA (Polska)

SURAŻ – Świetlica Wiejska w Rynkach, godz. 18:00
HERCEGOVAC (Bośnia i Hercegowina), RHYTHM PERFORMING ARTS (Indie)

TYKOCIN – Wielka Synagoga, godz. 18:00
KUBAŃSKA BANDURA (Kraj Krasnodarski), VALERIY FILIPOV i ANDRZEJ KOZŁOWSKI (Polska)

27 lipca 2010 (wtorek)

BIAŁYSTOK – Plac miejski przy Ratuszu, godz. 17:00
CHABRY (Białoruś), NOHCHO (Czeczenia/Polska), KLEKOCIAKI (Polska), RANOK (Polska), KALINKA (Polska)

TYKOCIN – Wielka Synagoga, godz. 18:00
MAX KLEZMER BAND (ACOUSTIC ACROBATS) (Polska)

28 lipca 2009 (środa)

BIAŁYSTOK – Plac miejski przy Ratuszu, godz. 17:30 Koncert Finałowy
Zespoły wytypowane przez Międzynarodową Radę Artystyczną

Więcej na www.oktawa.woak.bialystok.pl

TESTTT