Instytucje: Lubelskie

Szkoła Suki Biłgorajskiej

Szkoła Suki Biłgorajskiej

Szkoła Suki Biłgorajskiej to oddolna, nieformalna i niezależna inicjatywa, skupiająca sympatyków muzyki tradycyjnej. Początki Szkoły sięgają 2007 roku, a przyczynkiem do jej powstania było stypendium artystyczne (które otrzymało taką właśnie nazwę) Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowane przez Zbigniewa Butryna – lutnika-amatora, muzykanta grającego w legendarnej Kapeli Dudków ze Zdziłowic, członka Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Pracownia Garncarska Piotra Skiby z Jadwisina

Pracownia Garncarska Piotra Skiby z Jadwisina

Jadwisin to niewielka miejscowość pod Lublinem. Tutaj mieszka i tworzy jeden z najbardziej znanych garncarzy w Polsce. Piotr Skiba swoją przygodę z garncarstwem zaczął w wieku 16 lat od dosyć przypadkowego zdarzenia. Młodzieńcze hobby z czasem zamieniło się w życiową pasję, która trwa do dziś.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Muzeum Wsi Lubelskiej istnieje od 1970 roku i ciągle jest w fazie budowy. Zajmuje teren o powierzchni ponad 25 ha i jest jednym z największych skansenów w Polsce. Swoim zasięgiem obejmuje regiony etnograficzne Podlasia, Polesia Lubelskiego, Powiśla, Roztocza oraz Wyżyny Lubelskiej.