Wybierz Folkowy Fonogram Dwójki 2013

Trwa nowy konkurs Programu 2 Polskiego Radia, towarzyszący Festiwalowi „Nowa Tradycja”. Plebiscyt Folkowy Fonogram Dwójki skierowany jest do słuchaczy, zakończy się 13 maja br. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, m.in. laptop VAIO firmy Sony.

W odróżnieniu od Folkowego Fonogramu Roku – konkursu, w którym nagrody artystom przyznaje jury, Folkowy Fonogram Dwójki przeznaczony jest dla słuchaczy – wielbicieli muzyki inspirowanej tradycyjnymi brzmieniami. Teraz także i oni mogą wybrać najlepszą płytę folkową 2013 roku.

Na stronie dwojka.polskieradio.pl dostępna jest lista 40 płyt opatrzonych unikalnymi numerami (od F01 do F40). Aby wziąć udział w konkursie na Folkowy Fonogram Dwójki, należy wysłać SMS na nr 71211 (koszt 1,23 zł z VAT), w treści wpisując numer danej płyty oraz krótkie uzasadnienie wyboru. Co istotne, można kilkakrotnie oddać swój głos na różne tytuły, ale tylko raz na konkretny album. Poszczególne płyty będą prezentowane na antenie Programu 2 w audycjach: „Źródłogranie” oraz w magazynie kultury ludowej „Źródła” (poniedziałek-piątek, godz. 12.00).

Po zakończeniu plebiscytu, który potrwa do 13 maja br., jury złożone z dziennikarzy radiowej Dwójki wybierze 3 SMS-y z najciekawszymi wypowiedziami i przyzna ich autorom: nagrodę główną – laptop VAIO SVF1521F6EW oraz nagrody pierwszego i drugiego stopnia – boksy „Muzyka Źródeł”.

Lista zwycięzców oraz zestawienie płyt, które zdobyły najwięcej głosów słuchaczy, zostaną ogłoszone w magazynie „Źródła” 15 maja o godz. 12.00. Po audycji obie listy trafią na stronę internetową radiowej Dwójki.

TESTTT